Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 pravidel manželské erotiky aneb Jak zajistit, aby to klapalo i po letech

Myslíme si, že ten druhý myslí a dokonce i cítí stejně jako my. Opak je pravdou.
Myslíme si, že ten druhý myslí a dokonce i cítí stejně jako my. Opak je pravdou.
Zdroj: Shutterstock.com

Blízký vztah mezi mužem a ženou nebýval v historii moc častý. Vždyť je to sotva pár desítek let, co se lidé začali brát z lásky, a ještě kratší dobu trvá, co se pokoušejí spolu pro lásku zůstat. Každý, kdo se o to snaží, si zaslouží metál. Bylo by hloupé nepřiučit se od těch, kteří už jsou před námi. Co si o manželství myslí lidé, kteří se brali před dvaceti lety a dodnes jsou spolu?

1. Posedět jen hodinu týdně

Klidným manželstvím, která vydržela déle než dvacet let, zbývá na posezení a ‚popovídání‘ v průměru hodina týdně. „Dialog o manželství se přísně zakazuje,“ říkají zkušení praktici. Proč? Párové soužití je křehký mechanismus, který potřebuje určitý rytmus. Vstát, postarat se o děti, připravit snídani, odchod do práce, nákup, učení s dětmi, nějaká ta záliba, sex a spát. Manželství má být automatizováno.

2. Nevěřit, že jinde je tráva zelenější

Nikde nejsme tak zranitelní jako ve své sexualitě. A nikde se tolik nelže. Sex druhých je vždycky mocnější, větší, úžasnější, více vzrušující, smyslnější a častější. Náš vlastní sex oproti tomu stále nudnější, střídmější, všední. Člověk časem začne věřit, že s ním něco není v pořádku. Chyba! Ostatní přece mohou lhát či nadsazovat. A pravděpodobně to dělají. Takže neposlouchejte druhé, soustřeďte se na to, co máte doma vy.

Nikde nejsme tak zranitelní jako ve své sexualitě.

3. Vědět, co se děje v hlavě toho druhého

Allan a Barbara Peasovi jsou nejúspěšnějším vydavatelským týmem v Austrálii a možná i na světě. Jejich knihy o tom, proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, by měly být povinnou literaturou každého, kdo se chystá začít s někým bydlet, natož si ho brát. Odnaučí nás totiž nejčastější partnerské chybě. Myslíme si, že ten druhý myslí, a dokonce i cítí stejně jako my. Opak je pravdou.

4. Do kopce počkat

Manželský poradce Petr Šmolka tvrdí, že kdo z partnerů touží po sexu častěji, jako by měl náskok při výšlapu na Gerlach. Při výšlapech se na opozdilce čeká. Jinak hrozí, že se ten druhý v lepším případě utahá, v tom horším ztratí. Nic to není. Jakmile je protějšek unavený, jemně ho přikryju a políbím. Zítra nebo pozítří se mi to bohatě vrátí.

Milostný život je třeba okořenit.

5. Erotická pomůcka "zadarmo"

Mobilní telefon je přenosná ‚slepičí polévka pro duši‘. V uplynulých letech knihy s názvy Slepičí polévka pro dceru, matku, duši a tak dále zaplavily trh. Mini příběhy pro potěchu srdce opravdu těší a je po nich teplo okolo žaludku. Stejně jako po nečekané zprávě, kterou uprostřed dne pošlete tomu druhému: Mám na tebe chuť. Co děláš večer?“

Zajímají vás tipy pro kvalitnější sex? Navštivte videoportál Kondice.cz!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky