Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit
5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit
Zdroj: Isifa.com

On na ně nedá dopustit, ale vy jste si jistá, že pokud se honem něco nestane, začnete křičet: „Buď oni, nebo já!“ To by ovšem byla chyba. Také s jeho kamarády, které nemůžete vystát, se dá žít.

Diskutujte: Co si myslíte o kamarádech svého partnera?

Věrný Fanda 

Poznali se v první třídě prvního září. Jeden řekl: „Budem spolu kámošit?“ a ten druhý odpověděl: „Jo.“ Od té doby ani Vinnetou s Old Shatterhandem nedrželi tak pevně při sobě. Ti dva spolu prošli školský systém od základky po promoci na vysoké, prchali z tanečních, vzájemně si svědčili na svatbách a zapíjeli rozvody... Fandy se nezbavíte a popravdě řečeno, ani byste si to neměla přát.

Jak na něj: Rozvíjejte svá vlastní kamarádství a pokud bude mít partner nějaké připomínky, odkazujte na jeho vztah s Fandou. Zároveň nastavte hranice soukromí. Fandu akceptujete, ale na dovolenou s vámi jezdit nemusí.

5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

Zoufalý Cyril

Ano, také vám ho kdysi bývalo líto. Když poprvé zazvonil v noci, že ho manželka vyhodila z bytu, že by potřeboval přespat, sama jste mu uvařila čaj s rumem na nejhorší splín. Jenže on se vám v obýváku na gauči zdržel týden a stále se čas od času vrací, půjčuje si od vašeho partnera peníze, které naopak nevrací nikdy, v práci se nikde neohřeje a jen spřádá lítostivé litanie na téma: „Celý svět je proti mně.“

Jak na něj: Pokud mu chce partner půjčovat peníze, pak jedině svoje ulité úspory, které nemají s rodinným rozpočtem nic společného. Vyhlašte, že nejste žádná noclehárna ani dobročinná organizace, a vždy stanovte předem datum, do kterého jste ochotna poskytnout azyl.

5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

Vyděšený Libor

Mračí se na vás a vy už tušíte proč. Bojí se, že mu odlákáte parťáka na fotbal, který spolu kopou každou neděli už dvacet let (klidně dosaďte mariáš, bowling, squash, modelářské dýchánky v garáži...).

Jak na něj: Ve vlastním zájmu si pěstujte vlastní zájmy. I v té největší zamilovanosti se vyvarujte pokníkávání typu: „Nechoď pryč, buď radši se mnou.“ Nejen, že vám pak bude vztah klapat, ale v Liborovi získáte vděčného spojence.

5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

Nezadaný Zdeněk

Má spoustu času, neustále plánuje nějaké aktivity a hrozně se diví, že s ním váš partner nechce jezdit. V podstatě ho označuje za „sraba“ a „bačkoru“, neustále připomíná „staré dobré časy, kdy jsi ještě nebyl s ní“... Neustále vede protisvatební řeči a vykládá lákavé historky z lovů různých „roštěnek“.

Jak na něj: Jestliže máte pocit, že Zdeněk není ve skutečnosti tak úplně špatný chlap, seznamte ho s některou svojí single kamarádkou. A bude pokoj.

5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

Workholik Martin

Pokud je právě on nejbližším spolupracovníkem (notabene když spolu vlastní firmu) vašeho partnera, máte problém. Zatímco pro něj je práce vším a v zaměstnání tráví celé hodiny, vy byste svou lásku alespoň občas měla ráda doma. Jenže oproti supervýkonnému kolegovi se sám sobě jeví jako netáhlo, noří se do depresí a má pocit, že v tom Martina nechává samotného.

Jak na něj: Vyhledejte na internetu články o tom, že workholismus je psychická nemoc, která se musí léčit, ukažte je partnerovi a vysvětlete mu, že ten „špatný“ rozhodně není on. To Martin má problém. Upozorněte na samotu, která vás trápí, a společně plánujte akce na volný čas.

5 Jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Slepovaný vztah aneb šance na druhou

Slepovaný vztah aneb šance na druhou

Říká se, že slepovaný hrnec vždycky teče. Dodáváme, že skoro vždycky. Někdy však může být stará láska ta pravá a obnovený vztah dokonce lepší.…

Akční letáky