Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

4 chyby, které často děláme na začátku vztahu

Přestože na počátku období zamilovanosti se pohybujete v nebeských výšinách, neměla byste zapomínat, že právě teď je to nejvhodnější období na poznání partnera. Přinášíme vám čtyři tipy, jakých chyb byste se na začátku vztahu měla vyvarovat.

Zdroj: Thinstock Počátek vztahu: Euforie

V prvotní fázi zamilovanosti, jako bychom neviděli a neslyšeli. Jsme plni euforie a odvahy, vše se nám zdá krásné. A skutečně se nám díky hormonu zamilovanosti fenylethylaminu a zvýšené hladině serotoninu daří s dobrou náladou překonávat celu řadu překážek. Právě proto se nám často i to, co nás později bude na partnerovi odrazovat, zdá zajímavé a milé. Máme tendenci tolerovat věci, které by nám měly jasně signalizovat, že něco není v pořádku.

Toto počáteční období trvá pouze dva roky, maximálně tři. I tuto fázi je možné rozdělit do dílčích období, pro která je charakteristická určitá intenzita citu a vášní. V prvních třech měsících vlastně zjišťujeme, zda má o nás ten druhý zájem. Partner je pro nás ještě cizinec, v této fázi si o sobě intenzivně vyprávíme. Velmi často si sdělujeme i věci poměrně intimní, které budeme z partnera později jen obtížně tahat.

4 chyby, které vám mohou na začátku vztahu uškodit najdete na dalších stránkách ...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU