Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Doplňte... (43)

Nový rok je zde a s ním i další díly našeho kurzu angličtiny. Od ledna má kurz novou podobu. Pracovní týden odstartujeme vždy písničkou, ve středu Vás čeká nová gramatika a slovní zásoba vč. cvičení s českým lektorem a v pátek pak poslech rodilých mluvčí.

Doplňte

Katia, Mexico: Am I shy? I'm not sure. Sometimes I am shy. Sometimes I am not shy, so I think it __________1) on the situation. If it's people that I know, if it's people I don't know. So am I shy? Sometimes, yes. Sometimes, no.
Jeff, Canada: Am I shy? Absolutely not. I think I'm not a shy person but there's a difference __________2) things like public speaking and shyness, but no, I'm not shy.
Fred, Canada: Am I shy? That's an interesting question. No, I'm not going to say to "no". I'm not going to say 'yes', I think I might be in between. I enjoy talking to people very much but also at the same time, I could __________3) myself to be a reserved person. I like to talk about other people's things, not so much about my things.
Shibika, India: I don't think... I don't think I'm a shy person. I 'm open. I like interacting with __________4) and I like making friends so I don't think I'm a shy person.
Sabriya, Oman: No, I'm not a shy person. I like meeting new people. I like __________5) to people. I like making friends and socializing. I can do that.
Lupe, United States / Mexico: Am I shy? No, I don't think I'm shy, or I think maybe it depends on the occasion, where I'm at, and who I'm with. For the most part, I think I'm really outgoing. I love meeting new people and I love talking to someone I just met because if anything it gives you more to talk about. You can ask more __________6) because you don't know much about the person. There are certain times when maybe I'm just not in the mood to talk to someone, so I tend to be a little quiet, but I don't think that that really makes me a shy person, so for the most part, I don't think I'm shy.

Řešení

  1. depends
  2. between
  3. consider
  4. people
  5. speaking
  6. questions

Překlad

Katia, Mexiko: Jestli jsem plachá? Nejsem si jistá. Někdy jsem plachá. Někdy nejsem. Takže si myslím, že to záleží na situaci. Když jde o lidi, které znám, nebo lidi, které neznám. Takže jsme plachá? Někdy ano, někdy ne.
Jeff, Kanada: Jestli jsem plachý? Rozhodně ne. Myslím, že nejsem plachý. Ale určitě je rozdíl mezi mluvením na veřejnosti a plachostí, ale ne, nejsem plachý.
Fred, Kanada: Jestli jsme plachý? To je zajímavá otázka. Ne, neřeknu ne. A neřeknu ani ano. Myslím, že jsem někdy mezi. Rád se bavím s lidmi, ale stejně tak bych mohl sám sebe nazvat odměřeným. Rád mluvím o záležitostech jiných lidí, ne tak už o svých.
Shibika, Indie: Nemyslím si…. Nemyslím si, že jsem plachá. Jsem otevřená. Ráda s lidmi komunikuji, ráda si dělám nové přátele, nemyslím si, že jsem plachá osoba.
Sabriya, Omán: Ne, nejsem plachá osoba. Ráda poznávám nové lidi. Ráda s lidmi mluvím. Ráda se přátelím a jsem ve společnosti lidí ráda. To umím.
Lupe, USA / Mexiko: Jestli jsem plachá? Nemyslím si, že jsme plachá, nebo si myslím, že to prostě záleží na okolnosti, kde jsem a s kým. Ale převáženě si myslím, že jsem společenská. Strašně ráda se seznamuji s novými lidmi a ráda mluvím s někým, koho zrovna potkám, protože ti to dává více příležitostí, o čem mluvit. Můžeš položit více otázek, protože o té osobě moc nevíš. Někdy se stává, že nejsem v náladě, abych s někým mluvila, tak mám tendenci být trochu tichá, ale nemyslím si, že by to ze mne dělalo plachou osobu. Takže převážně nejsme plachá, dle mého názoru.

V rámci dnešní lekce Vám přinášíme tip na efektivnější studium a současně dárek - online procvičování s lektory. Tato nová možnost interaktivního e-learningu dává všem uživatelům Skypu nebo e-mailu možnost i kdykoliv a kdekoliv cvičit cokoliv potřebují. A proč? Pravidelnost je totiž klíčem k Vaší dobré a efektivní znalosti. Stačí denně několik minut pravidelně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Využijte tento víkend možnost si po dobu 1 hodiny procvičovat s našimi lektory zcela zdarma a to v rámci služby NONSTOP víkend. Pokud máte zájem o vyzkoušení si služby tento víkend zdarma, napište nám nejpozději do soboty 13.2.2010 do 7:00 ráno na e-mail studiumonline@ienter.cz heslo VÍKEND a my Vám zašleme pokyny. Více o službě NONSTOP VÍKEND.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Písnička (44)

Nový rok je zde a s ním i další díly našeho kurzu angličtiny. Od ledna má kurz novou podobu. Pracovní týden odstartujeme vždy písničkou, ve středu…

Akční letáky