Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zumba: Fitness hit USA přichází do Čech

Zdroj: Profimedia.cz

Zumba patří v USA k největším hitům posledních deseti let. Jedinečná kombinace tance a aerobiku nyní přichází i k nám! Latinsko-americké rytmy vás jistě dostanou.

Jeden z největších hitů fitness posledních deseti let, který opěvují Spojené státy. Víte, co to je? Zumba! Jde totiž o něco, co se vymyká klasické hodině aerobiku i tanečním – zkrátka a dobře: Jde o hodinu tance ve žhavých rytmech a lekci cvičení dohromady.

Rychle se hýbat a bavit!

Jde o poměrně nový styl fitness, s nímž přišel v polovině devadesátých let kolumbijský mladík, trenér celebrit a choreograf Alberto »Beto« Perez. Tanečník a instruktor v jedné osobě si totiž všimnul, co jeho klientky zajímá a baví – latinsko-americké rytmy. A tak dal dohromady salsu, merengue, sambu a cumbiu, vše promíchal s lekcemi aerobiku a nový styl byl na světě! A proč jej pojmenoval právě zumba? Z jednoduchého důvodu – ve španělském slangu totiž toto slovo znamená »rychle se hýbat a bavit se«. A právě to je mottem novinky, kterou si nyní můžete vyzkoušet i u nás!

Zumbu zvládne každý

Zumba se hodí pro všechny – i když se jí věnují většinou ženy, na hodinách nechybějí ani muži. Jde totiž o formu fitness, kterou zvládne úplně každý. Začátečníci se naučí jednoduché taneční kroky a kreace, které se postupem času stávají složitějšími. Výhodou zumby je, že se na hodinách pořádně odreagujete, poslechnete si skvělou hudbu a ještě uděláte něco pro své zdraví. A latinsko-americké rytmy vás zaručeně rozehřejí a nenechají vaše tělo na pokoji. Na rozdíl od aerobiku stačí, když hudbu budete vnímat a sledovat instruktora – odpadá zde totiž jakékoli počítání.

Umět tančit? Není třeba!

Na to, abyste se vydala na hodinu zumby, nepotřebujete nic – jen sportovní oblečení. Nemusíte být vzornou absolventkou tanečních či kurzu latinsko-amerických tanců. Vše se naučíte na místě. Zumbu mohou cvičit i děti a senioři – pro ně bývají vypsané speciální kurzy. A co vám lekce přinesou? Kromě zábavy a odreagování především skvěle spálí kalorie a formují postavu. Nejvíce se zapojují břišní svaly, ale na své si přijdou i ruce a nohy.

Kde cvičit zumbu?

Praha

V Praze si můžete zumbu zacvičit v Holmes Place, Premium anděl, a to vždy v pátek. Veškeré informace najdete na: www.holmesplace.cz

Všenory u Prahy

Od nového roku můžete navštívit zumbu ve Všenorech, a to dvě hodiny za sebou. Více na www.zumba.cz

Tipy Kafe.cz: Co na sebe?

 

Dámské kalhoty Hipster

Zumba se vám bude skvěle cvičit v kalhotách Hipster. Jsou pohodlné, příjemné na nošení a bez problémů v nich zvládnete taneční kreace. K dostání jsou v mnoha barevných odstínech a velikostech S až XL.

Cena: 1 500 Kč (zumba.cz)

 

Top Newline

Na hodinách zumby jistě oceníte tričko, které je příjemné a lehké, odvádí pot a rychle schne, je odolné proti bakteriím a optimálně redukuje tělesné teplo.

Cena: 730 Kč (new-alpine.cz)

 

Fitness boty New Balance

Pokud se hodláte zumbě věnovat, nezapomeňte na kvalitní boty určené pro fitness a aerobik. Jsou stabilní a pevné, zajišťují optimální rozložení energie nárazů a flexibilitu.

Cena: 1 469 Kč (obuv-boty.online-sport.cz)

Chcete vědět, jak vypadá lekce zumby? Podívejte se na video!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky