Nevažte se! aneb Obličej jako důkaz o úspěšném hubnutí bohatě stačí

Úžasné proměny: Před a po zhubnutí
  Prohlédněte si všechny fotografie (70)

Mnoho žen se při hubnutí zaměřuje na pneumatiku kolem pasu a macatá stehna. Rozdíl je ale nejvíce znát v obličeji, mizí naducané tváře, podbradek, oči se opticky zvětší. Na začátku hubnutí se nevažte, vyfoťte si tvář a pak v průběhu hubnutí porovnávejte svou měnící se podobu. 

Jasný cíl

Co se týká ukládání tuků, ženské a mužské tělo funguje jinak. Zatímco ženy se potýkají s oblejšími tvary v bocích, na stehnech a ve tvářích, muži zápolí s tukem na břiše a kolem krku. A stejný proces provází i shazování kil. Jako první se hubenější postava projeví na vystouplých lícních kostech, v ramenou, pažích a v oblasti břicha. Tukové zásoby kolem boků se drží jako klíště. Není to vina špatně nastaveného jídelníčku nebo nedostatečného pohybu, ale fyziologického nastavení těla.

Úžasné proměny: Před a po zhubnutí

Jsi to ty?

Nejvýraznější změny se projeví v obličeji. Vystoupí lícní kosti, zešpičatí se brada a zmizí tuk kolem rtů a očí.

  • Bezalkoholové období - prázdné kalorie a dehydratace napomáhají zadržování vody a efektu "baculatých tváří"
  • Více vody, méně soli - uzeniny, chipsy a kořeněná jídla obsahují sůl, která působí stejně jako alkohol, zařaďte čistou vodu (s plátky okurky a jablka) a do pár dnů bude po problému
  • Změna jídelníčku - zařaďte cukety, avokáda, kokos, řepu, citrusové plody, zázvor a kurkumu
  • Protažení - věnujte každý den pár minut cvičení podle Cynthie Rowland. Díky osmnácti jednoduchým cvikům prokrvíte kůži a probudíte obličej
  • Spánek - dbejte na pořádný odpočinek. Není třeba dodržovat osm hodin denně, ale zaměřte se na kvalitu a pravidelnost.
  • Lymfa - pod čelistí se nacházejí uzliny, které mohou při špatném fungování zpomalovat metabolismus a zadělat na vleklé zdravotní problémy. Jemnou masáží prsty je probudíte k životu.

Nižší váha nestačí

Ručička na váze ukazující stále nižší hmotnost je důvodem k úspěchu, ale nemusí být zárukou dosažení cíle. Hubená postava není synonymem zdravých tvarů, a tak se někdy musí přidat pravidelný pohyb, kardio nebo posilování s vlastní vahou a lehkým závažím. Při vyšším úbytku váhy zůstane nevzhledná a povolená kůže, která kazí dojem z hubnoucích úspěchů. Nemusíte potit krev, stačí kmitavý pohyb s jednoručkami nebo svižná procházka několikrát do týdne.

V bohaté galerii se můžete přesvědčit, jak se nižší váha projeví právě v obličeji!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek