Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zlozvyky, zloději vašeho půvabu

Zdroj: Praktická žena, Profimedia.cz

Možná si ani neuvědomujete, jak vám špatné návyky škodí. Tváří v tvář jejich drtivému dopadu se jich třeba dokážete snadněji vzdát.

Pití kávy

Okamžité škody: Tekutiny obsahující sytá barviva vytvářejí na zubní sklovině našedlý povrch. Úsměv, který ztratil svou bělost, přidává tváři roky.

Dlouhodobé následky: Na povlaku se snadněji drží i nečistoty a různé bakterie, způsobující kazivost zubů a problémy s dásněmi, které mohou vést až k parodontóze. Ztráta zubů znamená ztrátu opory pleti ve spodní části obličeje, pleť ochabne, vytvoří se hlubší vrásky. Nadměrné pití kávy také odvodňuje organismus. Nedostatečná hydratace pokožky zpomaluje regenerační procesy, rychleji se objeví známky stárnutí.

Náprava: Vyměňte šálek kávy za šálek zeleného čaje. Jeho povzbuzující účinek se sice projeví o trochu později, ale zase déle vydrží.

Maximum Moisture Denní hydratační krém s SPF 15 a Noční hydratační krém Avon Solutions

Když to nejde změnit:

Pořiďte si speciální lešticí zubní pastu. Při pití kávy vypijte stejné množství vody. Investujte do denního krému s ochranným slunečním faktorem, tvář krémujte i na noc. Ulehčí vám to Maximum Moisture Denní hydratační krém s SPF 15 a Noční hydratační krém Avon Solutions, 199 Kč.

Slunění

Okamžité škody: Horko aktivuje činnost kapilár, což se projeví jako nehezké zrudnutí obličeje. UVB složka slunečních paprsků v nadměrné dávce způsobuje bolestivé a nevzhledné spáleniny, loupání pokožky a barevnou nejednotnost.

Dlouhodobé následky: Dávky UVA záření se sčítají a po letech urychlují stárnutí kůže, postupujícího od prvních jemných vrásek k hlubokým rýhám. Dostaví se i výrazné pigmentové skvrny.

Náprava: Pokud toužíte po čokoládové pokožce, zkuste péči s přídavkem samoopalovacích složek nebo klasická samoopalovací tělová mléka nebo spreje.

Inneov Slunce

Když to nejde změnit:

Slunci se vyhýbejte mezi 11–15 hodinou a při opalování vždy používejte ochranné krémy, vybrané podle vašeho fototypu a místa, kde pobýváte. Podle nejnovějších trednů chraňte svou pokožku i zevnitř tabletkami Inneov Slunce (560 Kč).

Kouření

Okamžité škody: Při kouření se zpomaluje proudění krve, pleť ztrácí zářivost a barevnou jednotu, získá nezdravý nažloutlý nádech.

Dlouhodobé následky: Špatné prokrvení pleti provází i hromadění tekutin, viditelné například v okolí očí. Kouření podporuje negativní účinek volných radikálů, poškozuje buňky, snižuje tvorbu kolagenových a elastinových vláken, základu pevnoti a pružnosti pokožky. V okolí rtů se tvoří hluboké rýhy, tzv. „kuřácké vrásky“. Náruživé kuřačky mohou vypadat až o 10 let starší, než udává jejich rodné číslo.

Náprava: Tento zlozvyk často souvisí s psychickými problémy, které pomůže odhalit a vyřešit odborná lékařská péče. Zbavit se závislosti nemusíte nechávat jenom na své pevné vůli.

oční krém Cavien Ryor

Když to nejde změnit:

Proti volným radikálům nasaďte antioxidanty, třeba vitamin C. Při prvních projevech předčasného stárnutí investujte do péče stimulující tvorbu kolagenu. Na váčky pod očima platí exkluzivní oční krém Cavien Ryor (340 Kč) s vysokým obsahem extraktu z nejkvalitnějšího kaviáru Beluga.

Nadměrný stres

Okamžité škody: Jemné vrásky se prohloubí a zviditelní. Stres snižuje ochrannou funkci kůže, hydrataci nebo podráždí pleť.

Dlouhodobé následky: Podle nejnovějších výzkumů se následky chronického stresu podobají těm, které způsobuje kouření. Vedle rychlejšího stárnutí se často objeví i sklony k přecitlivělosti pleti, k výskytu alergií.

Náprava: Půlhodinová svižná procházka před obědem vyčistí hlavu a podpoří správné fungování celého organismu. Vyplatí se také chodit spát včas, ve stejnou dobu a hodinu před usnutím relaxovat, vypnout televizi i mobilní telefon.

Lipo-Balance Eucerin

Když to nejde změnit:

Pleť ochrání před vysušováním Intenzivní výživný krém Lipo-Balance Eucerin (396 Kč, koupíte v lékárně). Také posiluje ochrannou hydrolipidovou vrstvu pleti.

Další zajímavé články najdete v Praktické ženě

Aktuální číslo, které vyšlo 9. dubna, Vám mimo jiné přináší:

  • Barevné hrátky - které barvy v bytě jsou in
  • Vyrobte si dětmi hudebná nástroje pro domácí kapelu
  • Užijte si - láska, romantika, miminko: co se hodí jako dárek?
  • Jak si namalovat originální talíř
  • Módní trendy - v barvách duhy
  • Jak a čím depilovat
  • předplatné Praktické ženy...
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky