Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

V zimě rty nejrychleji stárnou: Tohle s nimi dělejte, ať neprozradí váš věk

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (7)

Rty v zimě zažívají při přecházení z mrazu do tepla a naopak jeden šok za druhým. Dopřejte jim péči, aby byly stále k zulíbání.

Tělo můžeme před mrazem a štiplavým větrem chránit silnou vrstvou oblečení, ale rty se musí nepříznivému počasí postavit čelem. Stačí si osvojit pár pravidel a kosmetických rituálů, aby v zimě rty netrpěly.

Obrušujte

Jemný peeling se netýká jen hrubé pokožky těla, ale i rtů. Jednou týdně je zbavte odumřelých buněk, které působí nevzhledně a do spár se zanáší nečistoty. Vsaďte na vlastní výrobu z pečujících ingrediencí (med) a krouživými pohyby jemně masírujte.

Hydratujte

Pitný režim je základ a v zimě jeho důležitost ještě stoupá. Díky pravidelnému příjmu neperlivé vody dodáte potřebnou hydrataci i rtům, které tak mohou snáz bojovat s mrazivým počasím a vysušováním.

Noční péče

Péče o rty je nonstop zápřah. Nárazové ošetření nemá smysl, protože vytvoříte jen umělou vrstvu a vyživující látky se nedostanou pod kůži. Hutný balzám nanášejte těsně před spaním a nechte ho přes noc pracovat.

Přísný zákaz

Neolizovat, nekousat a nedýchat ústy! Kousáním rty zbytečně dráždíte a můžete způsobit drobné ranky. Olizováním rty ještě více vysušíte a dáte základ pro olupování suché kůže. Soustřeďte se na dýchání nosem, jedině tak totiž snížíte proud vlhkého vzduchu kolem úst a nebudete vytvářet podmínky pro vysušování a olupování.

Bez balzámu ani ránu

Balzám na rty nezabere příliš místa a zastane pořádný kus práce. V létě si můžete dovolit produkty s jemným leskem, v zimě se zaměřte hlavně na složení. Ideální je mandlový, kokosový nebo jojobový olej, včelí vosk a aloe vera.

Pozor na složení

Na jedné straně stojí pečující složky, na straně druhé ty, které spíše škodí. Dejte si pozor na kafr, barviva, mentol a oxybenzon. Tyto látky neobsahují jen balzámy na rty, ale i zubní pasty.

Teplo

Střídání teplot, kdy několikrát za den vyběhnete z přetopené místnosti do třeskutého mrazu, rtům vůbec nesvědčí a ani sebelepší balzám to nezachrání. Dbejte na to, abyste nestřídala teplotní extrémy příliš rychle a často.

Na talíři

Mrazům a větru mohou rty snáz odolávat, budou-li dostatečně hydratované. To můžete podpořit vyváženým jídelníčkem. Zařaďte červené maso, vejce, ořechy, meruňky, mrkev a citrusové plody. Solená a pikantní jídla jezte jen velmi omezeně.

Rtěnka

Neodpustíte-li si v zimě barevné rty, volte výhradně hydratační rtěnky nebo tónované balzámy. Večer však nezapomeňte na důkladné odlíčení, aby se mohly rty nadechnout a vy začít s noční péčí.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky