Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ženský cyklus: Jak vypadáme a co děláme během jednotlivých fází ovulační periody

Ovulační cyklus
Ovulační cyklus
Zdroj: youtube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (18)

Nebojte, nebudeme vám ukazovat nějaké nechutnosti. Jen jsme se blíže podívali na ženský ovulační cyklus, který je u každé ženy trochu jiný. Obecně se považuje za průměrnou délku normálního ovulačního cyklu ženy 28 dní. Podívejte se s námi podrobněji, co se během nich děje s ženským tělem.

Říkáte si, proč máte občas pleť jako z alabastru a potom je najednou mastná a plná pupínků? Proč vám jde někdy práce pěkně od ruky, ale jindy se musíte přemáhat, abyste vůbec pochopila, co se po vás chce. Na vině je váš ovulační cyklus. Během jeho jednotlivých fází totiž vzrůstá či klesá hladina hormonů a ty ovlivňují výkonnost, vzhled i chování. V galerii najdete podrobně popsané jednotlivé fáze rozepsané po dnech.

A ještě trocha teorie. Ženský cyklus se může lišit délkou či intenzitou jednotlivých jeho částí, ale u všech žen probíhají obecně 4 fáze - dvě vrcholové: menstruace a ovulace a dvě mezifáze: předovulační a poovulační. Ovšem pozor, toto neplatí pro ženy, které dlouhodobě užívají hormonální antikoncepci, nebo jiné léky. U těch může být hladina hormonů zcela jiná, takže jsou pak jiné i jednotlivé fáze.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky