Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zázračný lék skořice

Zázračný lék skořice
Zázračný lék skořice
Zdroj:

Skořice patří k zázračným přírodním léčivům. Příznivě působí na zažívání, proti průjmům, kolikám a nevolnostem a poslední vědecké výzkumy ukazují, že je skvělá také pro diabetiky.

Kdysi dávno někoho napadlo, že kůra stromu může obohatit člověka nejen svou vůní, ale i blahodárnými účinky. První zmínky o skořicovníku jsou více než 4 000 let staré a pocházejí z Číny. Většího rozšíření se skořici dostalo až v 15. a 16. století, kdy ji ze svých cest po Orientu přiváželi jako jednu z vzácností obchodníci. Postupně skořice v Evropě zdomácněla (v Čechách se poprvé objevila v 15. století).

Skořice: Léčivý zázrak z Asie

Svůj původ má tedy pravděpodobně v Asii, odkud se rozšířila na plantáže v celém tropickém a subtropickém pásmu – mj. Indonésie, Seychely, Madagaskar. Kromě skořicovníku čínského je dnes hojně využíván skořicovník cejlonský. Rozemletý prášek či silice získávané z kůry skořicovníku mají využití v mnoha oborech, včetně léčby (např. ve starodávném léčebném procesu ajurvédy patří k nejuniverzálnějším).

Kde skořice pomáhá

Skořice např. podporuje chuť k jídlu, snižuje krevní tlak, či zlepšuje trávení. Zažívací trakt zahřívá a stimuluje, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti a nadýmání. Vzhledem k dezinfekčním a antibiotickým účinkům se využívá i jako prostředek proti nachlazení, kašli a chřipce. Příznivě působí i u žen, zmírňuje menstruační, ale i přechodové potíže.

Cukrovka a skořice: Pomáhá?

V posledních letech se vědci stále více zabývají výzkumy, týkajícími se příznivého působení skořice u pacientů s cukrovkou (2. typu). První větší studie na toto téma byla publikována v roce 2003 v časopise Diabetes Care, a vzápětí následovaly další dílčí výzkumy. Prokazují jednoznačně příznivý vliv na zmírnění choroby, kterou dnes trpí velké množství lidí (jen u nás je jich více než půl milionu).

Vědci: Skořice snižuje cukr

Cukrovka 2. typu je způsobena tím, že tělo ztratí citlivost na inzulín, hormon, který pomáhá transformovat cukry v energii. Když se tak stane, množství cukru (glukózy) v krvi zůstává vysoké, a to může vést k mnoha zdravotním komplikacím. Hledají se tedy nejrůznější možnosti, jak tuto hladinu snížit. Vědcům se podařilo právě ze skořice izolovat látky (metylhydroxychalkonové polymery), které snižují necitlivost tělních buněk na inzulín a při aplikaci způsobují vzrůst účinku inzulínu. Ve studiích bylo prokázáno, že skořice snižuje hladinu krevního cukru u diabetiků 2. typu až o 29 % a hladinu cholesterolu až o 26 %. To je jedním z důvodů, proč je pro diabetiky dobré nejen vypít si např. neslazený skořicový čaj, ale také vyzkoušet některý z přípravků, které výtažek ze skořice obsahují.

Dialevel Dialevel Zdroj:

Dialevel obsahuje kromě skořicového výtažku kyselinu alfa-lipoovou a organicky vázaný chróm. Kombinace aktivních látek, které příznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi, je určena nejen diabetikům a osobám s poruchou glukózové tolerance, ale jeho užívání se doporučuje také u osob s nadváhou při redukci tělesné hmotnosti.
Cena: 169 Kč (30 tablet), 318 Kč (60 tablet) (Dialevel.cz)


 

Unilakt Unilakt Zdroj:

Unilakt obsahuje vysoké procento jablečné vlákniny, pektinů, vitamin C a živé probiotické bakterie na doplnění střevní mikroflóry. Nejvýznamnější složkou je řasa Chlorella (také se jí říká zelené krvinky), která zastupuje multivitamin, dodává přírodní beta karoten a rostlinné bílkoviny. Unilakt se skořicí je ideální i pro těhotné ženy – působí proti ranní nevolnosti, zabraňuje nadýmání a zácpě. Skořice podporuje správné trávení, zlepšuje krevní oběh a napomáhá cirkulaci krve.
Cena: od 264 Kč (Hmh.cz)
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Nová dieta

Nová unikátní dieta III.

Pokud jste vydržela přísný dietní režim nastolený v minulém díle, máme pro vás dobrou zprávu. Dlouhodobá dieta bez sacharidů neprospívá lidskému…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU