Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zázračné potraviny (1. díl): 7 důvodů pro guaranu

Bio potraviny a ryze přírodní látky jsou v současnosti trendem. Stále více lidí se tak začíná opět zajímat o přírodu, nejrůznější bylinky a stromy a jejich účinky. Jedním z nich je i guarana, známá již po staletí pro svůj široký pozitivní vliv na lidský organismus.

Zdroj: Thinkstock a archiv Většina z nás si v dnešní uspěchané době hledá cestu zpět ke kořenům a k přírodě. Postupně se tak zbavujeme potravin a doplňků plných chemických náhražek a éček. Existuje několik potravin a bylinek, které jsou při změně životního stylu dobrým startem, protože dodávají energii, podporují hubnutí, detoxikují nebo zvyšují koncentraci. Brazilská guarana (Paulinie nápojová) je jihoamerická rostlina dlouhá až 10 metrů, která přirozeně obsahuje kofein a několik dalších účinných látek. Tato rostlina má pro domorodé obyvatelstvo Venezuely a Brazílie kmenů Tupi a Guaraní velký význam v jejich kulturách. Kmeny věří, že je to rostlina magická, léčí střevní potíže a působí jako prostředek pro znovunabytí síly. Podle legendy jim tuto rostlinu daroval jejich bůh, aby žili ve zdraví a zahnali mnoho nemocí. V Brazílii je guarana ceněna víc než káva a denně ji užívají milióny lidí ve formě různých nápojů, v prášku anebo v tabletách. V současnosti jsou její účinky již vědecky prokázány a my se podíváme na důvody, proč to s ní zkusit.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Sexy vyčesaný drdol

Ve spolupráci s kadeřnickým salonem Klier jsme pro vás připravili seriál s praktickými návody na některé účesy. Dnes vás naučíme Sexy vyčesaný drdol,…

Akční letáky