Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zajímavosti o lidském těle

Zdraví a krása v řeči matematiky
Zdraví a krása v řeči matematiky
Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Věděla jste, jak rychle rostou vlasy, nehty, anebo kolik máte na těle kůže? Schválně, co tušíte a co je pro vás novinka! A vezmeme to pěkně odshora dolů...

Vlasy: Jeden měsíc, jeden centimetr

Víte, že vám denně vypadne přibližně sto vlasů, ale další vám opět vyraší? A když měsíc nepůjdete ke kadeřníkovi, povyroste vám vlas zhruba o jeden centimetr? Nebude to ale tolik znát, protože vlasy se různě lámou a třepí.

 

  Přírodní bylinkové vlasové tonikum, Naturfyt Přírodní bylinkové vlasové tonikum, Naturfyt Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Přírodní bylinkové vlasové tonikum, Naturfyt

Stimulační tonikum pro regeneraci, posílení a růst vlasů obsahuje výtažky z 9 rostlin (pohanka, lopuch, roiboos, oves, bříza, měsíček, světlík, sléz, máta).

Cena: 162 Kč (Biokrasa.cz)

Řasy a obočí: Dvanáct milimetrů a dost!

Tušila jste, že řasy vyrostou maximálně do délky dvanácti milimetrů, a pak vypadnou? Denně tak přicházíme zhruba o dvě řasy, nebo dva chloupky z obočí. Nová řasa pak doroste zhruba za deset měsíců.
 

  Prodlužovač řas Prodlužovač řas Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Prodlužovač řas

Povzbuzující sérum pro růstovou činnost kořínků řas, jehož účinné látky působí současně ve třech hlavních principech růstu vlasové cibulky. To umožní zesílení a prodloužení řas. Sérum se nanáší ráno a večer na pečlivě odlíčené oči. Po pěti minutách můžete použít obvyklé pěstící přípravky, nebo se nalíčit. První kúra trvá 3-4 měsíce, kdy se ukáží první výsledky. Po této kúře pokračujte ještě s večerní aplikací.

Cena: 2 097 Kč (Vipcosmetics.cz)

Nehty: 0,045 milimetru denně

Tak schválně – které nehty rostou rychleji, na rukou, anebo na nohou? Samozřejmě že ty na rukou... Odrostou vám za zhruba pět až sedm měsíců, zatímco nehty na nohou za osm až dvanáct měsíců. Nehtová „rychlost“ je přitom 0,045 milimetru za den.

  Zpevňovač nehtů Zpevňovač nehtů Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Zpevňovač nehtů

Účinně zpevní a vytvrdí lámavé nehty. Lze použít jako podkladový lak.

Cena: 65 Kč (Nehtík.cz)

Kůže: Nosíme jí dvacet kilo

Pokud máte příliš bujnou představivost, raději dál nečtěte. Kůže je největším orgánem těla, a kdybyste ji i s podkožím strhla a zvážila, měla by až dvacet kilogramů. I plocha by byla úctyhodná, až dva metry čtvereční. Nejtenčí kůže je přitom ta na očním víčku – má pouhých 0,1 mm. Nejtlustší kůže (0,4 mm) je naopak na ploskách nohou.

  Zjemňující a rozjasňující oční kúra, Dior Zjemňující a rozjasňující oční kúra, Dior Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Zjemňující a rozjasňující oční kúra, Dior

Přípravek speciálně vyvinutý pro obzvláště citlivé oční okolí. Bojuje proti stárnutí pleti způsobené vnějšími škodlivými vlivy. Minimalizuje ztráty kolagenu a zajišťuje správnou obnovu kožních buněk. Jemné tekuté složení zajišťuje velmi dobré vstřebávání do kůže. Redukuje otoky a tmavé kruhy pod očima. Zanechává oční zónu jemnou, zpevněnou a prozářenou.

Cena: 1 990 Kč (Kosmetika-deluxe.cz)

Chloupky: O milimetr blíže k opičce

Neberte ten nadtitulek doslova. Denně vám sice přibude jeden milimetr ochlupení, ale do opičky budete mít vždycky daleko – podobné penzum chloupků vám totiž samo vypadne. Chloupky dorůstají délky maximálně tří centimetrů, pak se jejich růst zastaví.

  Emulze omezující růst chloupků, Juvena Emulze omezující růst chloupků, Juvena Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Emulze omezující růst chloupků, Juvena

Osvěžující tělová emulze, která přirozeně napomáhá v redukci růstu chloupků. Výsledkem je hedvábně jemná a hladká pokožka. Obsahuje mj. výtažek z granátového jablka.

Cena: 783 Kč (Krasa.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Cindy Crawford se trápila kvůli mindráku - a přesto její piha ji proslavila

I Drew Barrymore má mindrák...

Máte nějaký mindrák, se kterým se trápíte, anebo se vám kvůli němu jiní dokonce smějí? Pak se podívejte, jakými mindráky trpí slavní.

Akční letáky