Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Záda bez bolesti? S thajskými masážemi ano!

Záda bez bolesti
Záda bez bolesti
Zdroj: red

Komerční sdělení - Dříve nebo později se s bolestí zad setká úplně každý a „bolí mě záda“ je snad po bolesti hlavy druhá nejčastější stížnost na zdravotní obtíže, které se nezdráháme sdělovat veřejně, neboť jsou tak společensky rozšířené. Ale právě tato četnost by měla být pomyslným majákem, jenž varuje, že je potřeba s tím něco udělat. Zvláště, když řešení je tak snadné a především příjemné. Má dvě slova - thajské masáže.

Proč bolí?

V lepším případě je příčinou fyzická námaha, jež po regeneraci a odpočinku odezní. Ovšem s přibývajícím věkem, naneštěstí, přibývá chronických bolestí, které významně mění kvalitu života. Negativně ovlivňují náladu a omezují možnosti aktivního vyžití, čímž se jedinec pomalu a jistě dostává do začarovaného kruhu. A hlavní příčina? Zjednodušeně řešeno, lidé se přestávají hýbat a většinu času tráví vsedě. Na první pohled nenápadné důvody ale mají své opodstatnění. Svaly, jež obklopují páteř a klouby a pomáhají při rovnovážném držení těla, sedavým životním stylem trpí přetěžováním, protože jim nepomáhají například břišní svaly, které vsedě nejsou používány. Pomalu a jistě o tomto přetěžování dávají vědět bolestmi v oblasti bederní.

Záda bez bolesti Záda bez bolesti Zdroj: red Cesta k úlevě

Většina bolestmi postižených se spoléhají na analgetika, jež ve výsledku tělu také neprospívají. Moudřejší jsou si pak vědomi, že základem je zodpovědnější přístup k vlastnímu tělu. Nejlepším řešením, jehož výsledky se však nedostaví okamžitě, je jistě soustavné posilování svalů vnitřního stabilizačního systému, cvičení s vahou vlastního těla. Dalším blahodárným řešením, jak unaveným zádovým svalům ulevit a povzbudit je, jsou kvalitní thajské masáže, jaké nabízejí salony TAWAN.

Záda bez bolesti Záda bez bolesti Zdroj: red Harmonizují mysl, revitalizují tělo

Thajské masáže jsou celosvětově vyhledávané pro silné relaxační a revitalizující účinky. Působí totiž komplexně - pozitivní vliv mají nejen na svalovou soustavu, ale také na duši. Zklidnění a pohodu, jež navozují, lze v boji proti bolesti považovat za klíčové.

Základem thajských masáží je síla a tlak, jímž se působí na konkrétní tlakové body na těle. Masáže mohou mít mnoho podob a vůní, avšak vždy dochází ke kompletnímu promasírování svalů v oblasti zad a páteře po celé její délce. Tím je podpořena jejich regenerace a prokrvení. Svaly jsou po masáži uvolněné a odpočaté. 

V cestě za pevným zdravím a radostí ze života stojí prevence a péče o tělo. V salonech TAWAN se dočkáte péče a hýčkání v nadzemských rozměrech.

Vyberte si, který salon TAWAN navštívíte. S typem masáže vám rádi poradíme: http://www.tawan.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky