Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vyměňte hormony za bylinky a kvalitní jídlo a přežijte menopauzu bez problémů

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Na prahu padesátky souží většinu žen nepříjemné projevy menopauzy. Bojovat ale můžete i přírodně, bylinkami a kvalitními tuky.

Třezalka

Bylina je známá především pro svůj rušivý efekt antikoncepčních pilulek. To není ve vašem věku aktuální a můžete tak s klidem využít jejich léčivých účinků. Působí na nespavost, stres, úzkosti, deprese a neopodstatněný strach. Dříve se používala jako přírodní antidepresivum, je čas na comeback.

Ploštičník a šalvěj

Návaly horka a s nimi často spojená podrážděnost a nestálá nálada jsou jedním z nejhorších projevů menopauzy. Léčivé účinky a ústup problémů se neprojeví hned, ale zhruba po dvou týdnech. Odvary z bylin pijte v průběhu celého dne.

Jetel

Jetel je z velké části tvořen fytoestrogeny. Jak název odpovídá, jedná se o látky, které svou strukturou nápadně připomínají ubývající hormon. Díky jetelovým výtažkům se může pokles estrogenu v těle zpomalit a změna nebude tak náhlá a pro tělo náročná.

Zase jídlo

Menopauza je posledním varováním v životě ženy, kdy by se měla zamyslet nad svým jídelníčkem, než bude muset s vleklými potížemi, osteoporózou, řídnutím kostí, stávkující pamětí nebo močopohlavními problémy zajít k lékaři. Strava založená na zdravých tucích z ryb, za studena lisovaných olejích, oříšcích, masu, luštěninách a vejcích vám jedině prospěje a oddálí zdravotní komplikace, které přijdou přirozeně se zvyšujícím se věkem.  

Je to v hlavě

Zdárné překonání menopauzy závisí i na nastavení vaší mysli. Pokud vás bude soužit stres a nedokážete své duši ulevit, ale budete ji udržovat v napětí a bez naděje, těžko se projevy zmírní. V přírodní léčbě je zcela klíčové, aby do sebe všechny dílky zapadly - bylinky, strava, pohyb, mysl.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky