Proč je podle vás vůně tolik důležitá?

Čich je náš nejrozvinutější smysl. Nejdůležitějším znakem vůně je, že je zapamatovatelná. Díky ní můžeme cestovat v čase a vracet se do starých momentů našeho života, o kterých jsme si mysleli, že jsme je dávno zapomněli. Rovněž je nositelem emocionální zprávy. Jejím úkolem je poskytovat potěšení, ale také vytvořit potřebu znovu ji použít. Měla by se stát přítelem, u kterého se těšíte, že se s ním znovu setkáte.

Můžete nám říct něco o historii parfémů?

Jejich počátky souvisely s náboženstvím. Ve starověku používali kněží kadidla k potěšení bohů. Slovo parfém pochází s latinského výrazu per fumum, který znamená „skrz kouř“. Byly to však chytré egyptské ženy, které ve vůních našly opravdový potenciál. Používaly parfémované krémy a oleje, aby přilákaly pozornost. Také si parfémy umísťovaly do svých hrobek, aby si vůni nesly i ve svém posmrtném životě. Historie říká, že když se královna Kleopatra plavila za svým milencem Marcusem Antoniusem, byl oslněn její vůní dlouho předtím, než se její loď objevila na obzoru.Parfémy jako takové vznikly v 18. století, kdy je šlechtici používali, aby ukázali své postavení. Za vlády krále Ludvíka XV. bylo Versailles přezdíváno „parfémový dvůr“, protože jeho manželky byly parfémy přímo posedlé. Opravdovou revoluci v tom, jak ženy vnímají vůni, pak způsobila Coco Chanel, která požádala parfumistu Ernesta Beauxe, aby vytvořil vůni přímo pro ni. A bylo to tu, Chanel No. 5. Zrodil se světově nejproslulejší parfém.

Jakým způsobem se skládají vůně?

Vyvíjíme vonné látky ve třech dimenzích – svrchní část, srdce parfému a základní tón vůně. Například základním tónem vůně Coccolina Creations - Honeysuckle&Sandalwood jsou orientální prvky jako santalové dřevo nebo vanilka, které s sebou nesou teplou a bohatou vůni. Srdcem je vůně květinová – orchidej a zimolez. Vše je pak završeno čerstvými stopami bergamotu a mandarinky.

Jaká je hlavní myšlenka nové řady Coccolino Creations?

Hlavní myšlenkou bylo poskytnout spotřebitelům novou zkušenost a vzít je do světa luxusu a pohodlí. Tři nové vůně Coccolino Creations jsou velmi odlišné. Jsou vyvinuty tak, aby odpovídaly různým náladám a osobnostem.

Jaká vůně je vaše oblíbená?

Vůně ranní rosy, kterou můžeme cítit na jaře v lese. Ta zelená, chladná, mechová vůně.