Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vliv Infrasauny na lidský organismus (II. díl)

Zdroj: Profimedia.cz

Infrasauny byly už od pradávna symbolem relaxace a zdraví. Příjemné teplo a pěkné prostředí Vám pomůže uvolnit celé tělo a zbavit se námahy nebo stresu.

Pro infrasauny existuje přirozená konvekce - teplý vzduch stoupá ke stropu, je tam tlačen studeným vzduchem, který se nachází nad podlahou. Člověk snáší relativně dobře vysoké teploty vzduchu v infrasauně i po delší dobu (5 - 10 min. i více). Každé porušení ochranné vrstvy je však pociťováno jako pálení na kůži. Vzniká hlavně při prudkých pohybech, které víří vzduch. To, že se tělo ani při teplotách téměř 100° C neuvaří, je dáno především extrémním suchem v infrasauně. Pot se může prudce odpařovat a tak ochlazuje pokožku na teplotu kolem 41° C. Pokud brání odpařování potu vyšší procento vlhkosti vzduchu nebo zakrytí kůže látkou, pokrývá vyloučený pot povrch kůže a protože se neodpařuje, nemá ochlazovací účinek a rychleji dochází k přehřátí. Ženy se potí o něco méně než muži. Děti se potí velmi rychle.

Čím sauna prospívá našemu organismu?

Potřebujete někde načerpat energii? Vyzkoušejte infrasauny.

Tonus neurovegetativního systému se v teple zvyšuje, po ochlazení je toto zvýšení výraznější. To má vliv především na činnost srdce, které se zklidňuje, na hloubku a volnost dechu, na ústup různých bolestí v kloubech či svalech i ústup křečí zažívacích orgánů, na stěny mozkových cév, čímž jsou mnohdy odstraněny migrénové bolesti hlavy. Proto se po infrasauně dobře spí. Infrasauny příznivě působí na uklidnění, utlumení předcházejícího rozrušení, na ústup tísnivých pocitů, nervozity, neklidu, nespavosti apod. Po infrasauně dochází k silnému okysličení těla. Infrasauna podporuje výrazně tvorbu protilátek. Nesprávným postupem při lázni může naopak dojít k porušení neurovegetativních funkcí.

Preventivní účinek infrasauny spočívá v získání určité odolnosti, která je předpokladem posílení obranných schopností organismu, zlepšení nervově-cévních reflexů, masivního vyloučení škodlivin potem.

Pravidelné saunování zlepšilo odolnost návštěvníků natolik, že výskyt onemocnění horních cest dýchacích byl v porovnání s lidmi, kteří saunu nenavštěvovali, za stejných podmínek nejméně 10 x nižší. Chřipkou onemocní návštěvníci sauny jen ojediněle. Zvýšení celkové odolnosti organismu se může příznivě projevit v ochraně před vznikem či recidivou revmatických chorob, které velmi často vzplanou např. po přechození angíny či jiné akutní nemoci horních cest dýchacích. Dostatečných obranných schopností organismu se však nedosáhne jednorázovou, ale jen pravidelnou návštěvou sauny. Nejvhodnějším intervalem mezi jednotlivými lázněmi je jeden nebo dva týdny. Není však možno tvrdit, že saunování zbaví člověka jakékoli choroby. Jde jen o podporu vlastních obranných schopností organismu.

Novinka na trhu infrasaun

Novinkou na trhu jsou infrasauny Miwooo, které patří mezi opravdový umělecký skvost. Návrháři dosáhli tak dokonalého designu, že infrasauna skvěle zapadne mezi ostatní nábytek v místnosti. Vybírat můžete z široké škály barevných variant.

Miwoo infrasauny nejsou jen obyčejné infrasauny, 1 mm široká karbonová topidla generují více tepla, vytvářejí více koncentrovaného vlnění. Tvrzené sklo zabraňuje úniku tepla.

V této infrasauně spálíte až 600 kalorií za pouhých 30 min saunění. Miwoo „masíruje“ vaše svaly, které potřebují relaxaci po sportovním výkonu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pečujte o sebe i v práci

Asi to dobře znáte. V práci sedíte od rána do večera a máte toho tolik, že nevíte, kde vám hlava stojí. Jenže vaší pleti to rozhodně neprospívá.

Akční letáky