Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vlasy i pleť chtějí také masáž! Jak na to?

Zdroj: Profimedia.cz

Vaše hlava přetížená starostmi si zaslouží, aby ji někdo vzal do dlaní. Zvlášť když masáž hlavy prospěje nejen vaší psychice, ale i pleti.

Inspirace z Thajska či Indie

Dnes tvoří masáž hlavy běžnou součást nabídky kosmetických i masážních salónů, její původ je ovšem ve východních zemích jako je Indie, Čína nebo Thajsko. Vychází z orientálních léčitelských systémů a pro uvolnění a navození pocitu duševní pohody je používána již od starověku. Bývá používána také k rozproudění energie, uvolní tlak v očích a lze ji s úspěchem doporučit jako doplňkovou terapii při depresích a úzkosti.

Denně chvíli pro masáž

K benefitům masáže hlavy však nepatří jen dosažení tělesné a duševní harmonie, ale i zlepšení krevního oběhu či účinky prevence před nemocemi. Masáž celé hlavy by se měla správně stát nezbytnou součástí ranního i večerního rituálu. Masážní techniky jsou totiž účinné překvapivě i z kosmetického hlediska pro potlačení tvorby vrásek, uvolnění svalového napětí v obličeji a oddálení procesu stárnutí pokožky v obličeji.

Nejen pro relaxaci ale i kvalitnější vlasy a pleť

Celý program většinou prováděný v kosmetických nebo masérských salonech zahrnuje jak stimulaci obličeje, zadní části krku, ramen, ale i týlu a temene hlavy. Cílem je zmírnění svalového napětí v celé masírované oblasti, ale i napnutí a vyhlazení kůže na obličeji. Speciální masáž je určena i pro zlepšení kvality vlasů a podporu jejich růstu.

Využijte masáž při mytí vlasů

V takovém případě je vhodné použít speciální přípravek, který dodá výživu vlasovým kořínkům a případně redukuje jejich ztrátu stimulací růstu vlasů. Technika masáže zahrnuje prvky klasické masáže, shiatsu či thajské masáže. Ačkoliv se postup při masáži může zdát složitý, zvládne se ji naučit téměř každý. Před masáží hlavy pleť důkladně vyčistěte a zapojte některé její prvky například i při umývání vlasů.

Automasáž obličeje proti vráskám

Tato masáž přináší celkový pocit osvěžení a regenerace zejména oční oblasti. Začíná se tlakovou masáží mezi obočím u kořene nosu a linií vlasů. Dále se stlačují body vnitřního a vnějšího očního koutku, lehce můžete promačkat obočí. Tím se urychlí cirkulace výživných látek a tkáním umožníte vstřebávat výživné látky obsažené v kosmetických přípravcích. Body podél rýhy smíchu masírujte tlakem hrany palců, tlak směřuje k okrajům horní čelisti.

Automasáž pro aktivaci růstu vlasů

Začněte tlakem na body nacházející se na vrcholku hlavy, bříšky všech prstů masírujte po celé středové čáře hlavy. Bříška přitom opisují drobné kruhy a pomalu se přesouvají od hranice vlasů nad čelem k hrbolům týlní kosti. Vlasy několikrát prohrábněte prsty a lehce se přitom dotýkejte hlavy. Postupujte od linie čela dozadu. Napětí vlasové pokožky uvolní jemné tahání za pramínky vlasů po celé hlavě.

Tipy Kafe.cz

Hydro-Sensitiv šampon 1.5, Alcina

Aloe vera, obsažená v tomto šamponu dodává potřebnou vlhkost při každém mytí. Účinný komplex látek zklidňuje podráždění. Šampon je určen pro pocit uvolnění vlasové pokožky a hebké vlasy. Vhodný pro masáže pokožky hlavy.

Cena: 228 Kč

Masážní váleček na obličej Y-B1804

Používání masážního válečku je velmi snadné. Poté, co tento váleček zapnete a vyzkoušíte si intenzitu, jakou chcete být masírováni, jej přiložte k obličeji. Krouživými pohyby si jezděte po obličeji avšak snažte se nezůstávat na jednom místě delší dobu. Pokud používáte kontaktní čočky, je potřeba si je nejprve vyjmout před tím než započnete s masáží. Pokud chcete zachovat vaši pleť mladou a zdravou stačí vám k tomu denně necelých patnáct minut.

Cena: 990 Kč

Brutnákový olej lisovaný za studena (Salus)

Pro péči o problematickou pokožku se sklonem k přesušování a praskání, vynikající pro masáž obličeje i celého těla. Je vynikající pro kůži postiženou ekzémy, lupénkou či alergií. Má hojivé a regenerační účinky, je vhodný na popáleniny a záněty pokožky. Při vnitřním užívání snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá při atopickém ekzému. Říká se, že Homér užíval brutnák jako svou zklidňující rostlinu. Působí proti bušení srdce a posiluje srdeční činnost, pomáhá při nadýmání a zmírňuje příznaky premenstruačního syndromu.

Cena: 199 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky