Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Víte, jak být v zimě v pohodě?

Zdroj: Profimedia.cz

Připadáte si také unavená, malátná a bez energie? Poradíme vám, jak zimní období přežít fit a v pohodě!

V zimně na nás velmi často padá únava a deprese. Mimo jiné za to může nedostatek slunce: krátké dny, v nichž ráno vstáváme ještě za tmy a večer se za ní vracíme. Je to doba, kdy více a častěji jíme a »obalujeme« si tak nejen nervy, ale i jiné části těla tuky.

Všechno se sčítá!

Jenomže: vlivy, které na nás během tohoto »temného« období útočí, se sčítají. Připočteme-li k tomu předvánoční stres a běžné starosti všedních dnů, může se nám z toho právě na konci roku rozjet i pěkně silná »depka«. Měli bychom tedy více než jindy myslet na sebe a preventivně proti tomu bojovat.

Tip Kafe.cz

Horské slunce

Navodit letní sluneční atmosféru si můžete i doma, a to pomocí horského slunce. Navíc se při jeho svitu i krásně opálíte a zahřejete. Například horské slunce Hyundai Sun 100 je ideální pro opálení obličeje, krku a dekoltu, snadno se přenáší a jeho součástí jsou i ochranné brýle na slunění.

Cena: 1 290 Kč (elektro-partner.cz)

 

Užívejte si světla

Jak už jsme zmínili, velkým problémem bývá právě nedostatek světla. I to málo, co máme, bychom se tedy měli snažit naplno užít. Během týdne těžko utečete z práce. Ale víkendy a prázdniny či dovolenou můžete přece trávit venku, pokud přeje počasí a svítí sluníčko. Vždyť je to nádherné, když se můžete procházet zasněženou přírodou, zářící odlesky slunečních paprsků! Nedostatek světla vám také může pomoci alespoň částečně kompenzovat dostatečné množství umělého světla u vás doma.

Tip Kafe.cz

Infralampa Eta

Příjemné hřejivé světlo vnese do interiéru i infralampa. Navíc vám pomůže při léčbě revmatu, ischiasu, dně, chřipce, bolesti v krku, zubů, po lékařských zákrocích, při poranění, jizvách atd. Podporuje také látkovou výměnu, tvorbu vitaminu D a rozšiřuje cévy.

Cena: 730 Kč (i-elektro.cz)

Doplňujte vitaminy!

Abyste se cítila lépe, nemusíte dodávat energii jen jídlem. Ve stravě byste ale samozřejmě měla klást důraz na dostatek ovoce a zeleniny, které pomohou tělu doplnit vitaminy, minerály a další potřebné látky, jejichž nedostatkem v zimě tělo často trpí. Doplnit je můžete i pomocí potravinových doplňků.

Tip Kafe.cz

Supradyn Energy komplex

Cítíte se, jako byste měla »vybité baterie«? Pak je zkuste nabít pomocí Supradyn Energy komplexu. Obsahuje doporučenou denní dávku potřebných vitaminů a navíc zvýšené množství (300 % doporučené denní dávky) důležitých vitaminů zejména skupiny B (B1, B2, B6, B12, biotin, kyselina listová, niacin, kyselina pantotenová) a vitaminu C. Vitaminy B ve spojení s enzymy jsou nezbytné pro správně fungující látkovou přeměnu (metabolismus) v těle. K dostání jsou ve formě tablet k polykání, anebo na rozpouštění.

Cena: 167 Kč (30 tablet)

Trocha pohybu neuškodí

Kromě správné stravy se ale ani v zimě nezapomeňte hýbat! Nemusíte chodit zrovna do posilovny. Někdy stačí jen pěkná procházka. Můžete se také věnovat zimním sportům nebo si zajít zaplavat do krytého bazénu. Pohyb a aktivita mohou být tím nejlepším lékem na únavu a splín. Na druhou stranu: neměla byste opomíjet i odpočinek. Samozřejmostí by měl být také dostatek spánku.

A jak vy bojujete s únavou v zimním období?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky