Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Větší prsa díky vlastnímu tuku? Jde to, ale nic není zadarmo

augmentace
augmentace
Zdroj: profimedia.cz

Kterou ženu by nelákala představa, že se nevzhledné tukové polštářky ze stehen, hýždí nebo břicha promění ve vysněný tvar poprsí. Autoaugmentace neboli zvětšení prsou vlastním tukem tuto možnost přináší. Je však všechno tak růžové?

 
Výhodou autoaugmentace (zvětšení prsou vlastním tukem) je skutečnost, že prsa po operaci vypadají přirozeně. Silikonové implantáty toto vždy nezaručí,“ uvádí plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA z Lékařského domu v Praze 7. Navíc podle něho po operaci díky malým vpichům, kterými se tuk do prsou vpravuje, nezůstávají jizvy.
 
Podle odborníků však musí žena, která zákrok podstoupí počítat s tím, že se prsa po určité době částečně opět zmenší. Dochází totiž k přirozenému vstřebávání vpraveného tuku v průměru o 50 %. S tímto jevem by měla být podle plastických chirurgů každá žena před zákrokem seznámena. 
 
„K přirozenému vstřebání tuků dochází zhruba do půl roku. V současné době se do každého z prsou obvykle vpravuje tuk o objemu cca 300 ml, což je téměř třikrát tolik než v počátcích zákroků,“ vysvětluje odborník.
 
Ženy láká, že se jedná o zákrok 2v1
 
Pro ženy, které přicházejí za zákrokem je podle chirurga MUDr. Václava Poláčka motivující, že autoaugmentace kombinuje liposukci a samotné zvětšení prsou. Z partie, kde je tuk nevzhledný se přidá tam, kde je vítaným hostem. Pod každým z ňader ho chirurg vpravuje tenkými kanylami do podkoží. 
 
„Na rozdíl od klasických implantátů představuje tuk tělu vlastní tkáň. Proto jím během dvou až tří týdnů proroste cévní systém a tím zajistí tuku výživu a dekoltu přirozený vzhled,“ uvádí Poláček.
 
Podle MUDr. Kulhánka není nutné se bát infekce nebo imunitní reakce proti voperovanému tuku, jako se tomu může stát u silikonových implantátů. Po autoaugmentaci se podle něho na prsou neobjevují ani nerovnoměrnosti a boule. Občas se však stane, že se boule vytvoří na místech odběru. Ty se pak během několika týdnů vstřebají.
 
Jak dlouho „nová prsa“ vydrží? Než zhubnete!
 
Zvětšení prsou vlastním tukem probíhá v celkové anestezii, čemuž odpovídají klasická předoperační vyšetření. Pooperační péče je odlišná. Pacientka odchází druhý den po operaci, tedy po odeznění narkózy. Následně je jí doporučeno nenosit dva až tři týdny podprsenku ani jiné upnuté svršky. Během této doby totiž nesmí být tuk v prsou stísněn, aby jím prorostly cévy a získával tak výživu pro přežití místo vstřebávání.
 
Po operaci a částečném vstřebání se tuk v prsou chová jako vlastní tkáň, tedy citlivě reaguje na změny hmotnosti. Tuk, který se v prsou ustálí půl roku po zákroku, v nich už zůstane napořád, pokud žena razantně nezhubne,“ uzavírá MUDr. Kulhánek.
 
Zdroj: profimedia.cz
 
Více se můžete dozvědět na: http://www.plasticka-chirurgie.us/

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky