Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velký test: Micelární vody by měly pleť vyčistit, zklidnit, hydratovat... Skutečně?

Micelární voda je založena na technologii micel, které fungují jako magnet, který přitáhne a obklopí zbytky make-upu, nečistoty a mastné částečky, které zůstávají na pleti. Potom by je mělo jít snadno a šetrně odstranit vatovým tamponem bez jakéhokoliv drhnutí, které by mohlo mechanicky narušit ochrannou vrstvu pleti. Zjišťovaly jsme, zda tomu tak skutečně je.

Nivea - zklidňující pečující micelární voda (citlivá pleť), 200 ml, 99 Kč

Lucie, 36

Zklidňující pečující micelární voda s dexpanthenolem a olejem z jadérek hroznového vína plní všechny nejdůležitější funkce: odstraňuje make-up, hloubkově čistí pleť, hydratuje pleť, zklidňuje pleť a ochrání ji před podrážděním. Dexpanthenol a olej z jadérek hroznového vína citlivou pleť zklidňují a složení bez parfému pleť nedráždí a je šetrné i k očnímu okolí.

Vzhled balení: Balení se mi líbí a přijde mi i praktické. Lahvička se dobře otevírá, jen se musí při nanášení na čisticí tamponek dávat pozor, aby nevyteklo moc tekutiny, protože lahvička nemá žádnou membránu, která by zabránila rychlému průtoku.

Vůně: žádná

Pocit po aplikaci: Pleť mi trochu zčervenala a navíc nemám pocit, že by byla dostatečně vyčištěná.

Reakce pleti: Pleť maličko zčervenala a byla citlivější na dotek.

Splnilo používání produktu vaše požadavky?
Ne, nepřijde mi, že bych si pleť pořádně vyčistila. Musela jsem většinou použít ještě jinou vodu, abych odstranila nečistoty.

Rozpustil líčidla bez problémů?
Nemohu posoudit, nelíčím se, ale používám BB a CC krémy, a ty mi voda neodstranila na první použití, musela jsem ji použít opakovaně.

Vyčistil pleť podle vašich představ?
Pleť byla čistá až po opakované aplikaci, byla pak ale velmi jemná.

Doporučila byste jej? Proč ano? Proč ne?
Za mě bych tuto vodu asi nedoporučila. Kolem nosu mám trochu citlivou pleť a po použití jsem měla menší reakci, což bych od vody, která mi má kůži zklidnit, neočekávala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky