Alena, šéfredaktorka

Řasenka pro výrazné, svůdně načechrané a bohaté řasy Chubby Lash Clinique, 530 Kč

Značka Clinique je mezi řasenkami něco jako Chanel mezi parfémy. Tak nějak se ví, že jejich řasenky patří mezi špičku. Svou první řasenku této značky jsem dostala před pár lety a nechápala jsem, co na ní všichni mají. Podle mě byla docela obyčejná. Zřejmě jsem padla na typ určený ženám, které mají řasy dlouhé a husté a potřebují je jen nabarvit, jenže moje krátké a řídké potřebují prodloužit, zahustit, natočit, ale neslepit a nenadělat žmolky, tedy kouzlit. Kartáček na první pohled kouzelně nevypadá – široký váleček s hustými bodlinkami (teď už vím, že chubby znamená boubelatá…). Ale příjemně překvapil. Na kartáčku ulpí ideální množství barvy a při nanášení se zároveň řasy rozčesávají, takže zůstanou oddělené. Jak si je ráno namaluji, takové jsou až do večera. Při cvičení pilates byl jediný moment, kdy se barva mírně rozpila. Odlíčit se dá jen speciálním odličovačem na oči.

Zuzana, korektorka

Objemová řasenka pro podmanivě husté a extrémně prodloužené řasy Wonder Volume Alcina, 375 Kč

Přiznávám, že když si přečtu na nějakém výrobku, že je zázračný, začnu být přinejmenším ostražitá. To je případ řasenky, kterou jsem dostala k otestování. Malý kartáček s kraťoučkými štětinami mě na první pohled nepřesvědčil. Jenže… ukázalo se, že je sice malý, ALE ŠIKOVNÝ! Řasy se pod jeho „taktovkou“ poslušně stočí do obloučku a jejich objem se opravdu viditelně zvětší. Žádné slepené mrkačky, ale každá řasa zvlášť. Navíc, a to už je malý zázrak – za celý den žádná šmouha ani odrolená barva pod očima. Při odličování kupodivu dlouho nevzdoruje. Už nechci žádnou jinou!

Monika, redaktorka vaření

Objemová řasenka pro dramatický vzhled bez slepení a žmolků Ultra Volume Revlon, 339 Kč, ve FAnnu

Příroda mě obdařila řasami krátkými a řídkými, je pro mě proto důležitý kartáček. Tento barvu dobře nanáší na horní i spodní řasy, ale na jeho špičce se barva usazuje, a protože si řasy v koutku oka barvím špičkou, musela jsem ji nejprve zbavit přebytečné barvy a v tomto místě by mi asi více vyhovoval jiný tvar kartáčku. Barva se nerozmazává, dobře se odličuje a při kontaktu s okem nepálí. Zaujalo mě i balení, vzhledem i tvarem, dobře se drží, i když řasenku v levé ruce držím současně se zrcátkem.

Karla, redaktorka zdraví

Řasenka pro zvýraznění každé řasy a rozvinutí do vějíře Lash Sensational Maybelline, 230 Kč

Na testování řasenek se vždycky těším. Moje řasy jsou od přírody poměrně husté a dlouhé, takže jim sedne téměř každá řasenka. Zrovna tak mi je jedno, jestli má řasenka kartáček ohnutý, štětinový nebo gumový. Jediné, na čem trvám, je to, aby měla sytě černou barvu. A to ty od Maybelline mají. Už v minulosti jsem tuhle značku testovala, takže vím, že řasy perfektně odděluje a očerňuje. Většinou ale šly špatně odlíčit a dělaly „pandí oči“. Proto jsem se trochu bála, že tahle také nepůjde dolů. Ale kupodivu šla, a dokonce snadno. Stačilo dvakrát přejet tamponkem navlhčeným micelární vodou a bylo to. Takže moje hodnocení řasenky, i s přihlédnutím k atraktivnímu obalu, je: výborné.

Lucie, redaktorka kosmetiky

Zvýrazňující řasenka pro objem řas a pozvolné tónování řas Wonder´full Volume Colourist Rimmel, 229 Kč

Sobecky jsem si vybrala k testování originální řasenku, která nejenom okamžitě obarví řasy, ale její pigmenty se v řasách postupně usazují, takže to funguje, trochu jako když si necháte řasy obarvit v salonu krásy. Asi za deset dní už byly původně světlé konečky víc vidět. Je to fajn, když se vám nechce líčit každý den. Po delší době jsem měla klasický štětinkový kartáček, vyšla jsem ze cviku a trochu barvy jsem si řasenkou otiskla na horní víčko. Aby se vám to nestalo, dejte si zrcadlo k bradě a dívejte se do něj trochu dolů. Štětinky jsou seříznuté do tvaru A, usnadňuje to hlavně líčení spodních řas. A už jedna vrstva udělá spoustu parády, dvě super mrkačky.

Monika, asistentka

Objemová řasenka s arganovým olejem pro maximální objem a péči Lash Beautifier Astor, 259 Kč

Řasenka krásně prodlouží řasy, neslepí je a dobře se nanáší, kartáček je výborně pročeše a zvětší objem, díky kartáčku ve tvaru lžičky se řasy také pěkně natočí. Barva celkem rychle zasychá a v průběhu dne se nerozmazává. Líbí se mi, že po nalíčení jsou řasy výrazné i pod brýlemi, ale současně jemné. Odličuje se poměrně snadno.

Marcela, grafička

Odlehčená řasenka pro výrazné prodloužení řas, zvětšení objemu a natočení řas Get It All NYC, 149 Kč

Na testování jsem dostala pro mne neznámou značku a byla jsem velmi zvědavá, co řasenka umí. Zpočátku zůstávalo na štětinkovém kartáčku trošku víc barvy, ale stačilo ji trochu otřít a začít. Už po nanesení první vrstvy vypadaly řasy moc dobře a na denní nenápadné líčení by to klidně stačilo. Ale nedalo mi to a přidala jsem druhou vrstvu, která dodala řasám patřičné natočení, barvu a délku. Přitom zůstaly oddělené. Řasenka krásně drží celý den a někdy (pokud se nestihnete odlíčit) i noc – nerozmaže se, nedrolí a ráno líčení jen zlehka doladíte. Takže za mě velká spokojenost!

Martina, redaktorka publicistiky

Multifunkční řasenka pro zvětšení objemu, prodloužení délky a rozčesání řas The Mascara Sephora, 390 Kč

Musím přiznat, že tahle řasenka možná vypadá lépe než výsledný efekt. Alespoň v mém případě. Na můj vkus je kartáček až příliš velký a objemný, při malování se mi několikrát obtiskl na víčko. Jistě, člověk s hustšími řasami by asi neměl problém, ale to by zase nemusel používat řasenku dodávající objem a délku. Ačkoli to druhé jsem nezpozorovala a to první sice ano, ale řasy se trochu slepovaly a na koncích zůstávaly „kuličky“ barvy. Každopádně byly aspoň krásně nakroucené.

Dáša, redaktorka publicistiky

Řasenka s mikrovlákny pro efekt profesionálně prodloužených řas SuperExtend Winged Out Avon, 219 Kč

Nemám moc času na líčení, proto vyhledávám řasenky, které se snadno používají, stačí jenom jedna vrstva, aby se řasy viditelně zvýraznily. Kartáček s drobnými bodlinkami krásně zapadl mezi řasy a sklouzl ke konečkům, aniž by bylo nutné nějak na něj tlačit. Navíc se s ním pěkně zachytily také řasy v koutcích očí, kam se hůř dostává. Prodloužení uvidíte už po první nanesené vrstvě. Stejně mě potěšilo rychlé odlíčení.

Pavla, artdirektorka

Řasenka pro prodloužení, zhuštění a tvarování řas s maximálním efektem Designer Lashes GA-DE, 374 Kč www.parfums.cz

Bomba! Jsem úplně nadšená! Mám krátké a celkem světlé řasy, takže řasenka je moje každodenní náčiní. Tahle mě trochu vylekala plastovým kartáčkem s krátkými štětinkami. Ale po prvním použití byly všechny mé pochyby pryč. Ještě nikdy jsem neměla tak husté a dlouhé řasy. Fakt! A navíc i při více vrstvách nátěru vůbec řasy neslepuje. Je opravdu skvělá!

Jitka, redaktorka módy

Řasenka pro motýlí efekt, rozdělení řas, hustotu a sytě černou barvu False Lash Wings Intenza L´Oréal, 359 Kč

Řasenka mě už na první pohled upoutala příjemným designem, působí velmi elegantně a přitom je její obal praktický. Z jedné strany je plochá, takže se vám nikam nezakutálí, a díky rovné ploše se i perfektně drží. Kartáček má štětinky uspořádané podélně v řadách a barva se s ním na řasy nanáší skvěle. Minimalistický kartáček jsem ocenila zejména u spodních řas, které si s běžnou řasenkou líčím dost složitě, protože mi téměř „leží“ na pokožce a většina řasenek se mi rozmazává kolem očí. Můžu zodpovědně říct, že už po pátém nánosu barvy byly řasy prodloužené a bohaté na objem, i když i trošičku slepené, musela jsem použít hřeben na řasy. Tuhle řasenku vám s čistým svědomím doporučuji, poměr cena/výkon je velmi příznivý.

Jana, grafička

Zhušťující řasenka pro jemné řasy, podporující růst Growth Gosh, 279 Kč, ve FAnnu

Obal vypadá trochu technicky, ale nevšedně a luxusně. Celoplastový kartáček s krátkými hustými plastovými štětinkami mě moc nenadchl. O to větší překvapení ale bylo první nanesení barvy na řasy – hustá hmota pěkně drží v kartáčku, krásně se roztírá a nabaluje na řasy. Největší výhoda je snadné nanášení i na kratší spodní řasy, dostanu se i k těm nejnepřístupnějším řasičkám. Super! Řasenka obsahuje i sérum pro růst řas, tak jsem zvědavá, co se stane za pár týdnů. Při minulém testování řasenek jsem byla v první chvíli také zklamaná, bála jsem se obřího spirálovitého kartáčku, ale naučila jsem se s ním zacházet a byla to pro mě top řasenka až doteď. Tak uvidíme.

Míša, editorka

Řasenka pro super objem s panoramatickým efektem Mega Lashes, Dermacol, 249 Kč

Stejně jako při testování make-upů mě potěšilo, že stará dobrá značka Dermacol stále funguje, a navíc výborně! Řasenka Mega Lashes není žádná slibotechna. Objem řas opravdu znásobí, takže i když příroda nebyla zrovna extra přívětivá, vypadají náramně. Kartáček má na mě sice trochu moc hustý, a tím pádem bere více barvy, než jsem zvyklá, ale to jsem zvládla poměrně rychle vyřešit. Prostě jsem ji otřela o hrdlo uzávěru. Řasy mám docela dlouhé a tmavé, takže po nanesení dvou nátěrů jsem měla skutečné smetáky. Barva drží celý den, nedrolí se, nedělá žmolky, řasy vypadají dobře dokonce i po 12 hodinách. Řasenka se snadno i odličuje. Stačí běžná pleťová voda a barva je pryč. Dávám jedničku s jedinou výhradou, když hodíte řasenku do šminktašky, po pár dnech se začne drolit a olupovat její potisk, což nepůsobí zrovna esteticky, nicméně na funkci to vliv opravdu nemá.