Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoční manuál - nemoci, které vyčtete z ruky

Zdroj: Profimedia.cz

Víte, že i pouhý pohled do dlaně může napovědět, jaká nemoc vás trápí? Stačí se jen trochu orientovat v tom, co všechno vaše ruce říkají.

Skládá se z 27 kloubů, 33 svalů a pěti prstů. Ano, řeč je o lidské ruce. Prsty prý za celý život ohneme či natáhneme zhruba 25 milionkrát. Dokáží ale také vypovědět mnohé o našem zdraví. Různé nemoci totiž prsty i ruku deformují…

Mění se barva i tvar kůže

Šikovný lékař vyčte z rukou mnohé a mnohdy stačí jen pohled, aby bylo odborníkovi jasné, jaká choroba dotyčného trápí. Například nateklé ruce mají zpravidla lidé, kteří trpí revmatem.

 

Tip Kafe.cz

Čtení z ruky pro začátečníky

Chcete vědět víc o tom, co se ve vaší ruce skrývá? Pak je právě pro vás určena publikace Čtení z ruky pro začátečníky. Nebudete potřebovat žádné karty ani jiné pomůcky, stačí vám jen knížka a vaše dlaň.

Cena: 162 Kč (alman.cz)

Svraštělé dlaně? Astma!

Lidé ohrožení astmatem, sennou rýmou či kopřivkou mají svraštělejší dlaně s mnoha čarami. Často trpí zrohovatělou kůží.

Červené fleky na dlaních

Znamenají, že nemáte pravděpodobně v pořádku játra. Cirhóza mění cévy, které se na dlaních rozšiřují, v důsledku čehož na nich vznikají červené fleky.

 

Tip Kafe.cz

Nemoci vyčtené z tváře

Nejen o tom, jaké nemoci vyčtete z rukou, ale také to, jaké znaky v očích, na kůži, rtech, uších, zubech či jazyku ukazují, co vašemu tělu chybí, vám poví více kniha Nemoci vyčtené z tváře. Navenek patrné tělesné signály jsou tu uvedeny do souvislostí s příčinami. Díky tomu dokážete doslova na první pohled poznat zdravotní stav člověka.

Cena: 189 Kč (knizniweb.cz)

Klouby prstů

Máte na kloubech prstů uzlíky či jsou klouby širší? Podle lékařů se zmíněnými znaky vyznačují klouby revmatika.

Nedostatek kyslíku

Ruce vypovídají také mnoho o zdraví srdce. To má na starost zásobování orgánů a tkání krví a kyslíkem. Když se sníží jeho činnost, můžete nedostatek kyslíku doslova vyčíst z dlaně. Namodralé dlaně vypovídají o tom, že do těla neproudí dostatek čerstvé, okysličené krve. Opotřebovaná, málo okysličená krev se hromadí v dlaních.

I nehty vypoví mnoho

Také nehty vypovídají o našem zdravotním stavu. Pokud mají tvar obrácené lžičky, znamená to, že tělu chybí železo. Nedostatek zinku zase způsobuje změkčování nehtů. Nedostatek selenu, ale také jeho nadmíra, vede k lámavosti nehtů. Takže pozor! Nejen málo, ale také příliš mnoho vitaminů tělu škodí.

 

Tip Kafe.cz

Gingo Prim Max

Pokud vás trápí studené ruce a nohy, vyzkoušejte některý z přípravků, které obsahují výtažek z Ginkgo biloby, například Gingo Prim Max. Pomáhá zachovávat správný krevní oběh v těle a mozku. Proudící krev pak pomáhá přinášet pocity tepla do rukou a nohou. Obsahuje také magnesium, které je důležité pro svalové funkce, včetně srdečního svalu, a pro správné fungování nervového systému.

Cena: 175 Kč (walmark.cz)

Proč mám studené ruce?

Pokud vás trápí studené ruce, buďte klidná, není to většinou příznak žádné nemoci. Je pravdou, že studenýma rukama se vyznačují převážně ženy. Vše spočívá ve vegetativním nervovém systému, který stahuje rychleji menší cévy na rukou a na nohou. Špatné prokrvení se projevuje spíše zmodráním či zbělením prstů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Bojujte s chorobami - fazolemi

Fazole patří mezi významné zdroje vlákniny, bílkovin i vitaminů. Podle toho, který druh si vyberete, vám pomohou dodat tělu to, co mu chybí a ještě…

Akční letáky