Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoce a dieta: Děsím se, že zase přiberu!

Vánoce a dieta: Děsím se, že zase přiberu!
Vánoce a dieta: Děsím se, že zase přiberu!
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Vánoční svátky a hodování…už teď máte strach, že na Nový rok zase nezapnete kalhoty. A dámy, věděly jste, že některé ženy přibírají dokonce až 3 kilogramy? Nebojte, letos to bude jinak. Právě díky radám Kafe.cz.

Diskutujte: Kolik kilo jste schopni přibrat za Vánoce a jak dlouho vám trvá, než se jich pak zbavíte?

Mohlo by vás také zajímat: Diety slavných: Jennifer Aniston, Nesnáším cvičení, ale teď je to moderní, jsem out? nebo Hubnutí podle horoskopu

Mimochodem muži na tom nejsou o nic lépe, vlastně nabírají až pět kilo. Takže je načase tohle zastavit. Existuje několik možností, jak si Vánoce užít, aniž bychom měli výčitky svědomí, nebo se usilovně bránili všem těm pochoutkám na stolech, či dokonce mysleli dopředu na všechny ty nesmyslné diety a předsevzetí o hubnutí, která si na Nový rok „dopřejeme“. Stres, výčitky svědomí a ládování se do plna – to jsou nejčastější chyby, které způsobují, že nás po svátcích trápí faldy navíc.

Zapomeňte na stres!

Ano, sice namítnete, že musíte ještě uklidit, nakoupit, připravit, vyžehlit, vytřít, umýt, vyprat, nazdobit, naservírovat, upéct a spoustu dalších aktivit a že to prostě nestíháte, a tak jíte v poklusu a nejlépe až večer. Jenže možná bude lepší, když se nebude všechno lesknout a nebude všechno dokonalé, a vy budete klidná a budete si užívat svátky s rodinou. Krom toho, sednete si ke každému jídlu, vychutnáte si ho a dokážete si říct, kdy máte dost. Jen díky tomu se nenacpete k prasknutí.

Můžete i uždibovat!

Ale rozhodně se vyhněte sladkostem. Co si ale můžete rozhodně hned několikrát denně dopřát, je zelenina a k tomu párkrát ovoce, třeba i sušené. Když vás bude honit mlsná, na pět minut se zastavte a přemýšlejte. Třeba vás chuť přejde a namísto vosích hnízd vezmete zavděk mandarinkou.

Procházejte se!

Víme, že Vánoce jsou svátky klidu. A také chápeme, že se možná stejně jako vaše děti těšíte na nadílku vánočních pohádek. Jenže to je zhouba štíhlé linie. Nedivte se, že s mísou cukroví a zadnicí na sedačce přibíráte. Každý den si namísto toho udělejte procházku a nebo s dětmi vyrazte ven – vždyť jenom koulování a hry na honěnou spálí několik přebytečných kalorií. Nemluvě také o lyžování, kterého si v zimě můžete užívat do sytosti.

Nepečte moc a pečte „light“!

Pečete 15 druhů cukroví a hlavně, aby bylo slaďoučké. Vždyť cukroví má vánoční atmosféru i stůl jen dozdobit, a proto upečte jen 5 druhů a zkuste volit zdravější suroviny. Třtinový cukr nebo med namísto bílého cukru, celozrnnou mouku namísto bílé a tak dále. Bojíte se toho, nemusíte, připravujeme pro vás článek, jak zdravě péct a které suroviny si tentokrát do kuchyně pořídit.

I v alkoholu jsou kalorie!

Vyhýbáte se jídlu, nedáte si salát, nepečete cukroví, nebo ho před sebou zamykáte v jiné místnosti a pak v dobrém rozpoložení vypijete půlku flašky vína nebo sladkého vaječňáku. Neděláte moc dobře, dáváte si totiž dobrou dávku kalorií. Chcete-li hlad zapíjet, pak volte raději čistou vodu nebo zeleninové a ovocné šťávy nebo bylinkové čaje.

Nic si nevyčítejte!

Pokud se vám nepřibrat nepovede a zdobit vás budou faldíky navíc, nebo se jeden večer rozhodnete zapomenout na dietu a pochutnat si na vanilkových rohlíčcích, pak si to rozhodně nevyčítejte. Provinilost a stres z neúspěchu vám rozhodně nepřidá a možná vás ještě donutí smutek zajídat. Vánoce jsou svátky klidu, oslav a rodiny…takže ať už máte kilo navíc nebo ne, stravte tento čas s rodinou.

Zmenšete porce!

To je taková rozumná dieta, která způsobí, že se budete cítit plná a přitom se nebudete přejídat. Pokud nevíte, jak řádně zmenšit porce, aby to nakonec nebylo málo, tak zkuste místo velkých talířů používat malé talířky a pamatujte, že je lepší jíst 5x – 6x denně, tzn. zhruba každé dvě až tři hodiny. Namísto smažených věcí také vyzkoušejte jídlo vařené v páře.  

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Alkohol o Vánocích? Nezhubnete!

Alkohol o Vánocích? Nezhubnete!

Dvanáctý měsíc v roce je plný oslav a svátků, kde rozhodně nechybí popíjení alkoholu. Někteří pijí střídmě, jiní zapíjejí žal a stres. Každopádně…

Akční letáky