Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Užitečné rady pro vaši krásu po třicítce

Užitečné rady pro vaši krásu po třicítce
Užitečné rady pro vaši krásu po třicítce
Zdroj: Thinstock

Ve dvaceti jste se nemusela příliš snažit vypadat dobře, šlo to samo. Pleť byla elastická a bez vrásek, kamuflovala jste maximálně nějaký ten pupínek, nebo kruhy pod očima po protančené noci. Po třicítce už je ale dobré vědět, co vám svědčí a co ne. Máme pro vás cenné tipy.

Rad, jak vypadat mladší a také se tak i cítit, není nikdy dost. Nemusíte hned vytáčet číslo některého plastického chirurga, občas stačí myslet na pár drobností, které pomáhají při líčení, oblékání či výběru kosmetiky. Někdy i drobnosti mohou hrát roli při posuzování našeho věku okolím. 

1. Vyměňte klasickou rtěnku za lesk

Nejzákladnější pravidlo zní – čím jste starší, tím světlejší rtěnku si vybírejte. Rty v tmavých odstínech rtěnek působí menší, sevřené a přísné. Ideální jsou tedy spíše světlé odstíny rtěnek s mokrým efektem. Lesky rty zvětšují a dodávají obličeji jemný výraz.

2. Konturku ale vezměte na milost

Na konturovací tužku ale zapomínat nemusíte, vhodná je i velmi světlá nebo tělová. S přibývajícími roky se totiž kolem úst objevují vrásky, do kterých se rtěnky mohou vpíjet a zvýrazňovat je tak. Konturka tomu zamezí. 

Zdroj: Thinstock

3. Upoutejte pozornost ke svým očím

Když chcete něco zamaskovat, vyplatí se obrátit pozornost jinam. Přitáhněte proto pohledy ostatních ke svým očím a nikdo už si nebude tolik všímat nějakých vrásek kolem úst. Oči musí být dokonale nalíčené, aby se rozsvítily. Zamaskujte kruhy pod očima korektorem, stíny používejte matné. Opatrně s perleťovými – mají tendenci zvýraznit vrásky kolem očí. Celkově volte světlé líčení, oči vypadají větší a jasné. 

4. Zapomeňte na barevné řasenky

Nejlepší jsou stále klasické černé nebo hnědé řasenky, pokud jste světlovláska, nebo preferujete-li přirozenější líčení. Právě tmavé barvy řasenek totiž nejlépe zdůrazňují krásné oči a především rozzáří bělmo a barvu duhovky. Jasné bělmo patří tradičně ke znaků mládí a zdraví.

Zdroj: Thinstock

5. Korekce vrásek se neřídí zásadou »čím hutnější make-up, tím více zakryje«

Možná máte pocit, že byste nejraději zakryla nedostatky na svém obličeji co nejlépe a automaticky sáhnete po hutném, dokonale krycím make-upu. Jediné, co se vám ale podaří vytvořit, bude dojem obličeje – masky. Žádné líčení vrásky nezakryje dokonale, je možné je jen zmírnit. Mladšího vzhledu naopak dosáhnete díky tekutým, polotransparentním make-upům. Spoléhejte se přitom na osvědčené značky a na závěr aplikujte minerální pudr, ten kryje rovnoměrně a přirozeně. 

6. Nemžourejte

Patříte také mezi ty ženy, které stále odkládají nákup brýlí, protože se bojí, že v nich budou vypadat ještě starší? Výsledkem je pak vějířek vrásek kolem očí od mžourání při snaze zaostřit. I dobře vybrané obroučky umějí ubrat léta, pokud si vyberete módní design ve světlých barvách. Vyhýbejte se ale příliš nápadným, extravagantním tmavým brýlím.

7. Havraní vlasy už nejsou pro vás

Sytá černá barva vlasů umí přidat pěkných pár let navíc, ještě k tomu pod havraními vlasy mnohem více vyniknou nedostatky pleti a vrásky. Totéž ale platí o dalších výrazných a nepřirozených barvách jako je platinová blond nebo sytě rezavá. Zkuste jemné tóny melíru, které vypadají přirozeně a vycházejí z vaší původní barvy.

8. Jen zdravé vlasy vypadají mladě

Suché, roztřepené, matné a bez lesku. S vlasy poškozenými barvením, trvalou nebo nedostatečnou péčí vypadáte vždy starší. Pořiďte si už konečně kvalitní regenerační přípravky a poraďte se o možnostech speciální péče pro vaše vlasy. 

Zdroj: Thinstock

9. Na kvalitní kosmetice se nevyplatí šetřit

I pokud jste celý život vystačila jen se základní péčí, chcete-li dobře vypadat i později, je dobré kupovat skutečně kvalitní kosmetiku. Jde o krémy adekvátní vašemu věku, typu pleti, nevystačíte už s jedním univerzálním. Čím je pleť zralejší, tím více výživných látek a hydratace potřebuje. Na druhou stranu krémy nemá smysl plýtvat, pokožka si vezme stejně jen tolik, kolik potřebuje. Důležitější je pravidelná péče.  

10. Stárnutí pleti má z vleklé části na svědomí nadměrné opalování

Až z 80 % se přičítá vina na předčasném stárnutí kůže slunci a nedostatečné ochraně před škodlivými paprsky. Ty totiž poškozují spodní buněčnou DNA a pleť je pak oslabená, méně pružná a plná pigmentových skvrn. Zásadou je používat ochranné krémy, především na obličej, a to nejen když se jdete opalovat na pláž, ale i při sportu nebo cestou do práce. 

Zdroj: Thinstock

11. Dekolt už si zaslouží zvláštní péči

Nehraje roli, zda jej vystavujete často, či ne. Kůže ve výstřihu je totiž obzvláště jemná a citlivá, vyplatí se proto používat speciální krémy. Na mytí v této oblasti vůbec nepoužívejte mýdlo, příliš vysušuje. Jednou týdně zkuste studenou sprchu a hlavně po každém mytí aplikujte výživný krém. 

12. Dobrá kadeřnice a šikovný střih stačí

Dívejte se občas kolem sebe – ženy, které vypadají i v pozdějším věku dobře, mají společné i dokonalé střihy, které působí již samy o sobě mladistvě. Rozhodně zapomeňte na tvrdé, natupírované účesy. Ideální je ležérně vlasy protřepat před odchodem z domu. Stejně tak mikádo zastřižené v jedné rovině působí příliš přísně. Nechte si vlasy kolem obličeje sestříhat, na rozpustilé pramínky padající do čela je pak vhodný světlý melír. 

Zdroj: Thinstock

13. Vsaďte na zářivý úsměv

Bílé zuby rovná se zdraví a mládí. Alespoň takovou rovnici máme zakódovanou v podvědomí o zdravém vzhledu. Věkem zuby žloutnou, přidává jim i kouření, červené víno nebo černý čaj. Zubní lékař už bude vědět, který typ bělení je pro vás ten nejlepší a nejméně nebezpečný.

Kafe.cz doporučuje:

Omládněte s pomocí mikrodermílní sady od Mary Kay

Mikrodermální sada TimeWise® obsahuje stejné exfoliační složky, které používají dermatologové. To znamená, že v pohodlí domova docílíte vysoce kvalitního ošetření pleti, které je srovnatelné s nabídkou kosmetického salonu! Sada je navržena tak, aby působila v souladu s ostatními produkty řady TimeWise®.
Takže nyní můžete využívat nejen dlouhodobé účinky Zázračné sady, ale i rychlé výsledky této 2–fázové procedury.

  • 1. fáze: Intenzivní peeling, 70 g, 1200 Kč
  • 2. fáze: Zklidnění a vyhlazení, 29 ml, 1050 Kč

S Mikrodermální sadou docílíte okamžitého vyhlazení jemných vrásek, stažení pórů a krásné hladké pleti!

Při testování Mikrodermální sady pocítilo 64 % žen okamžité zlepšení své pleti . Po 1 týdnu používání byly výsledky ještě mnohem lepší!

Výsledky Mikrodermální Sady*:

  • 85% žen se zlepšila struktura pleti
  • 73% žen ubyly jemné vrásky
  • 71% žen se zmenšily póry

*průměrné výsledky klinických testů po 1 týdnu používání.

Zdroj: Thinstock

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky