Kokosový olej

Snadno se s ním pracuje, což je v případě bolestivé spáleniny velmi důležité a také se velmi rychle vstřebává do kůže. Kokosový olej pleť vyživuje a hydratuje jí. Obsahuje vitamín E, což je velmi silný antioxidant, který pomůže v boji se spáleninou. Spáleninu "kokosákem" potírejte několikrát denně, dokud se úplně nevyléčí.

Med

Med je vynikající přírodní antibiotikum. Pomůže s léčbou zánětu, který se tvoří ve spálené kůži a tím pádem celý proces léčby urychlí. Medem také snížíte otok. Postižené místo stačí potřít tenkou vrstvou medu, kterou nechte zaschnout. Toto dělejte dvakrát až třikrát denně, dokud vás spálené místo trápí.

Mléko

Tuk, bílkovina a pH mléka mají zklidňující schopnosti a také působí protizánětlivě. To vše má za následek urychlení léčebného procesu. Aplikujte na postižení místo tak, že do mléka namočíte měkkou bavlněnou tkaninu, ideálně dětskou plenu, a spálené místo s ní opatrně "poťupejte". Toto opakujte klidně každou hodinu, dokud bolest nepoleví.

Černý čaj

Černý čaj je plný silných antioxidantů, které dobře reagují na sluncem podrážděnou pokožku a zklidňují ji, pomůže také s otoky. Černý čaj také obsahuje látky, které chrání kůži před nebezpečným UV zářením. Aplikujte opět pomocí bavlněné tkaniny, kterou namočíte do vychlazeného černého čaje, opatrně poté přikládejte látku několikrát denně na kůži.

Jablečný ocet

Vzhledem k látkám, které jsou obsaženy v octu, má ideální schopnosti rychle odstranit bolest zapříčiněnou spálením od slunce. Ocet také urychluji uzdravující procesy a zklidňuje svědění a zánět. Smíchejte lžíci octa se sklenkou vody, do tekutiny namočte tkaninu a tu pak opatrně přikládejte na postižená místa. Opakujte několikrát denně.

Podívejte se, jak to vypadá, když se pořádně nenamažete: FOTOGALERIE: 22 nešťastníků, co to přehnali s opalováním

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!