Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Udělejte konečně něco pro sebe: Běhejte pravidelně!

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Ráno. Zelený park. A v něm pobíhá tolik lidí. Poměrně obvyklá věc... V Americe nebo ve Velké Británii. V Česku stále spíše výjimka.

Jogging. Součást zdravého životního stylu.

Začít není těžké. Stačí se přemluvit a jít do toho, ať je vaše kondice jakákoliv. Nemusíte hned běhat mnohakilometrové trasy. Zpočátku není ani nutné celou dobu běžet. Běh můžete kombinovat s rychlou chůzí, která je také velmi zdravá. Každý se potřebuje přizpůsobit svým fyzickým možnostem. Vždyť jde o to, aby vám pohyb přinesl radost, odbourali jste stres a třeba spálili nějaké ty kalorie.

Vybavení?

Nic speciálního nepotřebujete. Tedy kromě jedné věci, do které se vyplatí investovat. Máme na mysli boty. Investice do obuvi se nám mnohonásobně vrátí. Bez vhodného obutí můžete brzy začít trpět bolestmi, budete špatně dopadat na paty (z toho pramení další bolest), budete si více namáhat kolena, která se také časem nepříjemně ozvou. Na běh existují přímo specializované boty, které sice nejsou nejlevnější, ale chcete-li skutečně běhat pravidelně, vyplatí se vám to.

Tipy Kafe.cz na běžecké boty

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

New Balance WR414SJ

Dámské boty základní běžecké řady.

Cena: 1290 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

New Balance W607BO (dámské)

Dámský model s vyváženým poměrem tlumení/stabilita.

Cena: 1490 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Asics gel Torana 2 (dámské)

Klasická běžecká obuv Trail-Running pro široké spektrum použití. Nabízí osvědčené technologie jako je GEL v zadní části chodidla a podpůrný systém DUOMAX. Dobré tlumení a bezpečná stabilita i v terénu.

Cena: 2290 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Mizuno wave Idaten 3 (dámské)

Lehká, citlivá podešev, která má i přesto výborné tlumící vlastnosti určené k závodu.

Cena: 2899 Kč

Joggingový outfit? Jak je libo...

Kromě bot si můžete zakoupit něco, v čem (a s čím) se vám bude dobře běhat. Pokud jde o použité materiály, nejlepší je oblečení z moiry nebo takové, které odvádí pot. Při joggingu byste na sobě měla mít nějakou barvu, kterou máte ráda. To vám sportování může jedině zpříjemnit. Co by se vám ještě mohlo hodit, je krokoměr, s jehož pomocí si můžete měřit uběhnuté trasy a sledovat, jak se zlepšujete. V nabídce ho mají i některé mobilní telefony.

Tipy Kafe.cz na joggingové vybavení

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Adidas běžecké tričko (typu RSP S/S Tee W)

Dámské tričko s krátkými rukávy. Vyrobené pro optimální svobodu pohybu. Lehká a jemná tkanina slouží pro excelentní odvod vlhkosti. Otevřené švy slouží pro zlepšení pohodlí při nošení a zabraňují odírání kůže. Je doplněno reflexivními detaily.

Cena: 749 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Dámské šortky Adidas (typ Response Baggy 4 W)

Dámské šortky vyrobeny z ClimaLite materiálu. Lehká a jemná tkanina pro excelentní odvod vlhkosti. Pružný pas zaručuje jedinečné pohodlí při nošení a zlepšuje svobodu pohybu. Jsou doplněny reflexivními detaily.

Cena: 849 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Sony Ericsson W580i pink

Sony Ericsson W580i nabídne kontroverzní vzhled spolu s vlastnostmi pro sportovce. Výborné hudební vlastnosti jsou již samozřejmostí.Sony Ericsson W580i bude nyní k prodeji v pěti barevných provedeních. K bílé (Style White), černé (Boulevard Black), šedé (Urban Grey) a růžové (Pink Metro) přibyla nyní ještě barva zelená – Green Jungle.

Cena: 4099 Kč

Je vám trapně? Stydíte se? Není důvod!

Nebojte se lidí. To, že se rozběhnete a váš obličej během pár chvil zrudne a čelo se vám zaleskne potem, vás nemůže odradit od běhání. Lidé, okolo kterých poběžíte, si vás stejně nebudou nijak zvlášť všímat a spíše vám mohou závidět vaše odhodlání. Prostě myslete na sebe a na užitek, který vám běhání přinese. Musíte si věřit a uvědomit si, že časem budete okolo nich probíhat s vypnutou hrudí bez sebemenšího zadýchání a mužské krky zůstanou ještě dlouho otočené za vaší atletickou postavou. A to je přece také dobrá motivace, nemyslíte?

Plánování se vyplatí.

Je vhodné vytvořit si tzv. »tréninkový plán«, kterého se budete držet. Ze začátku můžete začít například třemi dvacetiminutovými sériemi rychlé chůze a ty prokládat pouhou minutou běhu. Později přitvrzujte a během času se propracujte zhruba k půlhodince běhu. Další plánování záleží už jen na vašich časových možnostech. Takže nezapomeňte, heslo zní: Pravidelnost, odhodlanost a především nešvindlovat v plnění rozvrhu!

A co vy? Máte zkušenosti s pravidelným běháním (nejen do práce)? 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU