Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Účesy pro každý obličej. Vyberete si?

Zdroj: Profimedia.cz

Střih vlasů by měl být v souladu s tvarem obličeje. Jaké účesy a líčení se hodí k tomu vašemu?

Základem je barva, délka a střih

Jste nespokojená s tím, jak vypadají vaše vlasy? Ať už jsou kudrnaté, nepoddajné, nebo naopak příliš jemné a padající do čela, pokaždé můžete kombinací vhodného střihu, délky nebo tvaru docílit účesu, který vám bude slušet. Ke každému střihu pak lze doporučit i nejvhodnější typ make-upu tak, aby byly v přirozeném souladu.

Optická pravidla fungují

I u barvy vlasů platí, že světlé se zdají opticky jasnější a objemnější, tmavé barvy naopak potlačují a zmenšují plochu. Proto pro každý typ obličeje volíme jiné líčení a jiný účes. Pro polodlouhý obličej je nejvhodnější délka vlasů po rty a bradu, objemu po bocích hlavy dosáhnete pomocí vln.

Tip Kafe.cz

Kulma Brush Activ

Jak rychle vykouzlit vlny? Třeba pomocí kulmy Brush Activ 1000 od Rowenty. Má otáčivý vysoušecí kartáč, díky kterému účes dokonale vysušíte i upravíte jedním tahem. Její výhodou je automatické otáčení i funkce ionizace. Součástí jsou dva druhy kartáčů, které se otáčejí ve dvou směrech.

Cena: 1 390 Kč (elektro-uno.cz)

Hranatý obličej: Asymetrický střih

K hranatému obličeji se nejlépe hodí účes, který jemně odhalí spánkové kosti. Snažte se proto zjemnit partie kolem čelisti. K tomu jsou ideální asymetrické střihy působící bohatě a pěšinka na stranu, která opticky ubere obličeji na výrazných hranatých tvarech. Vhodné jsou například stupňovité účesy s boky sestříhanými do obličeje přes lícní kosti. Změkčit hranatý tvar obličeje pomohou také vlny či kudrlinky.

Tip Kafe.cz

Šampon na vlnité vlasy

Podpořit přirozené vlnění vlasů můžete také díky některému ze speciálních šamponů. Například Color Fresh značky Freeman obsahuje extrakty jasmínu a fialky a jemně myje trvalené i přirozeně vlnité vlasy. Vlnám dodává hebkost, pružnost a vitalitu. Zlepšuje poddajnost a rozčesatelnost vlasů.

Cena: 159 Kč (eurokosmetika.eu)

Trojúhelníkový obličej: Účes a lá páže

Trojúhelníkovému obličeji bude zase slušet účes á la páže s délkou končící u brady. Odhalí spánky a v oblasti brady má větší objem. Pomocí střihu nebo úpravy vlasů při vysoušení fénem můžete upravit účes tak, aby slušel i obličeji s lichoběžníkovým tvarem. Objem v takovém případě vytvořte v oblasti spánků. I zde je ideální délka končící u brady s velkým objemem v místě, kde je tvář zúžená.

Tip Kafe.cz

Fén s difuzérem ETA

Objemové účesy vytvoříte pomocí fénu s difuzérem, například od Ety. Samozřejmostí je funkce ionizace zabraňující poškozování vlasů, stejně jako nástavec k usměrnění vzduchu, anebo difuzér pro objem vlasů.

Cena: 540 Kč (ad-elektro.cz)

Kulatý obličej: Dlouhé vlasy

Ke kulatému obličeji se doporučuje nosit dlouhé vlasy, které v oblasti lící padají lehce do tváře. Ideální jsou účesy s rovnými dlouhými vlasy s objemem na vrchu hlavy. Svou roli ale nehraje jen správná volba střihu a účesu. Pracovat s vizáží obličeje můžete i za pomocí chytrého make-upu. Opticky měnit tvar obličeje vám nejlépe pomůže práce s tvářenkou. Tahem štětce s růží můžete obličej prodloužit, rozšířit či zúžit.

Tip Kafe.cz

Tvářenka Bourjois

Tvářenka vysoké kvality díky unikátní technologii zdůrazňuje nebo modifikuje tvar lícních kostí a stavbu obličeje. Vylučuje efekt nánosu, prodlužuje trvanlivost barevné úpravy. Je vybavena zrcátkem a aplikátorem, který je přizpůsoben pro snadné líčení na profesionální úrovni. Na výběr je 14 odstínů.

Cena: 264 Kč (bourjois.co.uk)

Co zvýraznit, co potlačit

Tvář polodlouhého tvaru získá přitažlivější obrysy, když nanesete barvu ve tvaru pomyslného trojúhelníku pod lícními kostmi od spánků k ústním koutkům. U kulatého obličeje barvu na líčka naneste na vnější část tváře od spánků směrem dolů ke koutkům. Hranatou nebo čtyřúhelníkovou tvář pomůže zjemnit, když barvu rozetřete v oblasti koutů hlavy a na nejširších hranách brady.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


5 domácích cviků na sexy zadeček

Dokonalý zadeček je snem každé ženy. Snad kromě výherkyně soutěže o nejdokonalejší pozadí, Brazilky Melanie Nunes Fronckowiak (20), která na svůj…

Akční letáky