Turia Pitt: Vyhrála soutěž krásy, pak se jí stal osudným supermaraton ve skalách

Turia
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Australské modelce Turii Pitt se láska ke sportu vymstila. Na supermaratonu byla chabá organizace a skalní soutěska se během chvilky ocitla v plamenech.

Sportem políbená modelka

V roce 2007 stála se slzami v očích na pódiu a přebírala korunku a titul pro australskou Miss Earth. Měla nesmělý úsměv, dokonalou figuru, plavé vlasy a odvážné ambice. Její láska k pohybu se jí ale záhy vymstila. I když se nechtěla supermaratonu účastnit, charitativní podtext ji nakonec zlákal. Zaplatila závratné startovné kolem třiceti tisíc korun a vydala se na startovní čáru 84 kilometrů dlouhého závodu. Organizátoři ještě v rychlosti připomněli riziko dehydratace a výskyt hadů a závodníci mohli vyrazit. Každý si nastavil svoje vlastní tempo a po pár kilometrech už běžela Turia sólo.

Běhu se Turia nevzdala.

Sucho, hadi a plameny

Léto v Austrálii zrovna vrcholilo, země byla vyprahlá a skalní soutěska, kterou zrovna probíhala, padla do spárů požáru. Z obou stran Turii odstřihl od hlavní cesty závodu. Nebyl způsob, jak by se mohla dovolat pomoci. Plameny byly čím dál dravější a nebezpečně se přibližovaly. Sebrala v sobě všechnu odvahu a proběhla ohnivým peklem a vrátila se zpátky na start.

Už nikdy jako dřív!

Musela být okamžitě převezena do nemocnice v Sydney, kde se ji pokusili zachránit. Podařilo se, ale po její krásné tváři nebylo ani památky. Kůže dostala přímý zásah a popáleniny na dvou třetinách těla způsobovaly dívce ohromné bolesti. Po dlouhých měsících mohla konečně opustit nemocniční lůžko, ale neodešla s prázdnou. Musela na obličeji nosit speciálně upravenou masku, která chránila pokožku. Tvář nebude mít nikdy vyhlazenou a beze stop plamenů, ale žije, je zdravá a vděčná za to, že sebrala odvahu a nenechala se spálit na popel.

Turia Pitt nechybí na žádné charitativní akci.

Organizátoři maratonu byli hnáni k soudu a popotahováni, ale byl to boj s větrnými mlýny. Mnohem důležitější než peníze nebo zadostiučinění je pro Turii rodina a možnost pomoci druhým. Dnes je Turia hrdou maminkou, šťastnou manželkou, sportovkyní, nedílnou součástí charitativních akcí a spisovatelkou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky