Turia Pitt: Postavila se ohni a po děsivé zkušenosti vrátila ke své lásce

Turia Pitt
Turia Pitt
Zdroj: profimedia
Více v galerii
Turia Pitt

Turia Pitt (33) miluje běh. Bohužel ji láska k pohybu přivedla na pokraj smrti. Musela překonat strach a proběhnout žhavým peklem.

Život před sebou

Turia Pitt se narodila 24. července 1987 na Tahiti. Vyrůstala v rodině, kde se děti vedly k respektu druhých a k pohybu. Ve dvaceti letech se prosadila jako modelka. Vítězství v soutěži ji nepřinesla jen krásná tvář, ale i během zocelené a pevné tělo.

Jako známá osobnost se účastnila mnoha akcí s charitativním podtextem a čtyřiaosmdesát kilometrů dlouhý ultramaraton skrz oblast Kimberley v západní Austrálii nebyl výjimkou. Startovné vyšlo na bezmála třicet tisíc korun a většina této částky šla na podporu těch, kteří neměli v životě takové štěstí jako ona. Před samotným závodem musela projít poučením, kde organizátoři upozorňovali na riziko dehydratace a zvýšený výskyt hadů. Nic, co by modelku překvapilo. V podobných podmínkách žila od dětství a byla na všechno připravená. Turia při běhu nikdy nelpěla na sparringovi, měla ráda samotu a moc dobře věděla, co si může dovolit. Nastavila svižné tempo a brzy se oddělila od skupinky. 

Buď a nebo 

Bohužel Austrálii tou dobou sužovala vedra a skalní soutěsku, skrz kterou vedla trasa náročného závodu, zachvátil požár. Turia se ocitla ve velkém nebezpečí. Obě únikové cesty byly v plamenech a sportovkyně musela zariskovat a bojovat o život. Proběhla ohněm. Po chvíli už ani necítila bolest a myslela jen na to, aby se dovolala pomoci. S popáleninami a seškvařenou kůží po celém těle byla převezena do nemocnice v Sydney. Její život visel na vlásku. Přišla o všechny prsty na pravé ruce a dva na levé. Nosila kompresní oblek, aby se kůže mohla regenerovat. Léčba trvala několik měsíců a Turia musela podstoupit na dvě stovky zákroků a operací. Při odchodu domů "vyfasovala" speciální masku na obličej, kterou si kryla nejpostiženější místa. 

Na těle jí zůstaly jizvy, kůže je citlivá, nezahojená a na první pohled působí dojmem stařeny. Dnes je dvojnásobnou matkou a s podporou svého muže se vrátila k běhu. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 25. 11. 2020 10:05