Při sestavování tohoto seznamu nejžhavějších trendů v barvení vlasů vycházíme z názorů zahraničních odborníků oslovených weby cosmopolitan.com a byrdie.com. Jde o uznávané specialisty v oboru. Barviče vlasů celebrit Matta Reze, kadeřnicí Clariss Rubensteinovou či floridskou vlasovou specialistku Danielle Vallortigara. Jejich postřehy vám jistě pomohou vybrat dokonalý odstín, který bude nejen vyhovovat vašemu stylu a osobnosti, ale také odpovídat letošním trendům.

Písková blond jako má Barbie

Začněme pískovou blond, trendem, který bude dominovat roku 2023. Podle Clariss Rubensteinové budou lidé letos objevovat hlubší odstíny, ať už jde o sytější, více prolínající se blond nebo až krémově hnědou houbovou s blond nádechem. Dokonalým příkladem je tmavá písková blond, která svým neutrálním podtónem doplňuje různé odstíny pleti a barvy očí. Můžete si vzít příklad z Margot Robbie a zvolit balayage kolem obličeje, čímž mu dodáte nádech jemnosti.

Dvoubarevná hlava

Pro ženy, které jsou na své cestě za barvou vlasů trochu nerozhnodné, je tu trend barvy vlasů ve znamení Blíženců. To znamená dvoubarevná kombinace – obvykle tmavá/blond. Tento trend je velmi oblíbený na Pinterestu, nazývá se "Gemini hair" a jakousi oslavou umění míchání odstínů.

"Trendem je míchání odstínů, ať už jde o dva kontrastní odstíny, míchání doplňkových barev nebo hraní si s vícebarevnými odstíny," komentuje trend Danielle Vallortigara.

Onyxové vlasy

Vliv Jenny Ortegy v roli Wednesday Addamsové dohnal svět k oživení gotické módy, což vedlo k nárůstu zájmu o onyxové barvy vlasů. Přijměte efekt Wednesday s odvážným, černým odstínem. Mějte však na paměti, že tahle barva může způsobit vysušení. Abyste udrželi své barevné vlasy dostatečně vyživené, Clariss Rubensteinová doporučuje zásobit se hydratačními hloubkovými kondicionéry a bezoplachovými přípravky.

Sedlově hnědá

Pokud hledáte univerzálnější barvu vlasů, která se hodí k jakémukoli podtónu, měla by vaší volbou být sedlově hnědá. Tento hnědý odstín, připomínající trend houbově hnědé barvy z roku 2022, dodává vlasům nádech "myšího" šarmu.

Červená barva

Pro odvážnější ženy, které rády vyzařují sebevědomí, se nejlépe uplatní zářivě červená barva vlasů. Výrazné karmínové lokny nosí třeba Megan Thee Stallion a na první pohled vyzařují sebevědomí, ať už zdobíte červený koberec, nebo si děláte osobní molo z cestiček kolem rybníka.

Související články