Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Trendy 2011: Stylové podzimní líčení

Trendy 2011: Stylové podzimní líčení
Trendy 2011: Stylové podzimní líčení
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Už je to tady…léto pomalu končí a podzimní trendy v líčení na sebe nenechají dlouho čekat. Užijte se babí léto a buďte IN.

Přichází nová sezóna podzim/zima 2011 a stejně jako v módě se objevují nové kolekce, představují se na začátku září i novinky v oblasti make-upu a líčení. A už teď vám můžeme říct, že podzim přináší spoustu změn a tak načerpejte inspiraci z našich tipů a vkročte podzimem stylově.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Desatero podzimního líčení:

 1. Přirozenost a dokonalost – to je oč tu běží právě na podzim

 2. Zvýrazňujeme pouze na jednu část tváře – letos máte na výběr oči nebo rty

 3. Podzimu fandí pouze světlá tvářenka

 4. Letos na podzim frčí porcelánově bílá pleť (možná proto, že jsme se letos nestihly pořádně opálit)

 5. Babí léto preferuje matné rty, a proto schovejte lesky na rty a začněte znovu používat rtěnky (stejně jako to dělají Francouzky již mnohá léta)

 6. A co barva rtů? Vedou tmavší a syté odstíny…

 7. Tentokráte bez třpytek…vše se line v přirozeném tónu, vyjma očí (pokud tedy zvolíte jako hlavní na svém obličeji právě tuto partii)…na ně můžete použít i metalické stíny

 8. Máte linku místo obočí? Pak nebudete in…na podzim se vracíme k hustějšímu obočí

 9. Při podzimním líčení rozhodně nezapomínejte na linky kolem očí

 10. Letos jde hlavně o zvýraznění ženskosti

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Tlumenost, ale rafinovanost

Podzim a zima snoubí francouzský šarm a tzv. vizáží „business woman“. Dokonalost je v popředí, šmrnc hned v závěsu s tlumenými tóny tvářích na konec. Do líčení se vrací linky, a to ať tekuté, gelové, nebo ty nanesené tužkou. Orámovat můžete celé oko, nebo zvýraznit jen vrchní víčko. A pak záleží jen na vás kam až linky protáhnete. Tlumené líčené rafinovaně osvěží lesklé oční stíny jakékoli barvy, nebo tmavá a matná barva rtěnky (letos frčí barvy lesních plodů – alespoň si připomeneme léto). Pozor na rovnováhu! Nechte vyniknout buď očím, nebo právě rtům.

Tip Kafe.cz:

 • Rtěnky nepoužíváte, nebo máte úzké rty a tmavá by vám prostě nesedla? Nevadí. Volte výraznější oči a na rty nanášejte jen balzám na rty, nebo rtěnku v tělové barvě a jen orámujte rty konturou. A jaké líčení se objevilo třeba na světové přehlídce Donny Karan nebo Kenza? Oranžové stíny zkombinované s červenými nebo růžovými rty.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Méně je někdy více a naopak

První část titulku patří tvářím. Růžová na tvářích zjemní celkové líčení, ale pozor, nepřežeňte to. Tváře by měly vypadat přirozeně. Sladkou růžovou proto nanášejte na lícní kosti pomocí velkého štětce. A co s druhou částí, ptáte se? Zaměřuje se na řasy. Letos na podzim bude totiž frčet řasenka nanesená v mnoha vrstvách na sobě. „Slepené“ řasy zvětší oči a navíc budete vypadat mladší. Tak co na letošní trendy říkáte?  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Můj život s endometriózou!

Můj život s endometriózou!

„Nikdo mi na začátku nevěřil,“ říká Jitka, žena, která již roky trpí endometriózou – ženským onemocněním, které nelze úplně vyléčit, a svěřila se nám…

Akční letáky