Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy pro perfektní rty

Zdroj: Profimedia.cz

Ať chcete nebo ne, rty jsou výrazným prvkem obličeje a před ostatními je neschováte. O to horší je, když působí nezdravě, jsou suché a popraskané. Přinášíme vám tipy pro krásný úsměv.

Rty ošetřujte

Pokožka rtů je velmi tenká a citlivá, a také náchylná k vysoušení. I na rtech najdete zbytky kůže, kterou je třeba čas od času odstranit. Podle odborníků je to jednoduché – udělejte jim peeling. Jak? Vezměte měkký čistý kartáček na zuby, navlhčete jej a rty jím několikrát přejeďte. Následně naneste výživnou péči.

Výživa na rty Med 

Tip Kafe.cz

Výživa na rty Med

Vitamínová výživa rty vyživuje, zvláčňuje a dodává jim hedvábný lesk. Chrání je před vysoušením, praskáním a vznikem oparů. Obsahuje UV filtr, vitamínový komplex, koenzym Q10 a včelí vosk.

Cena: 39 Kč (ryorex.cz)
 

Rty hydratujte

Rty potřebují ještě více hydratace, než ostatní pokožka. Proto je několikrát během dne přetřete zvláčňujícím balzámem, či hydratační rtěnkou. Paradoxně nejvíce toho pro své rty uděláte ve spánku. Před tím, než ulehnete, je natřete speciálním výživným sérem, které napraví jejich narušenou strukturu.

Antioxidační péče o rty 

Tip Kafe.cz

Antioxidační péče o rty

Tato účinná a silná péče o rty od Skin Ceuticals obsahuje antioxidanty, jako je vitamin E. Rty do hloubky hydratuje, opravuje, zvláčňuje a navrací jim mladistvý vzhled.

Cena: 805 Kč (azizakosmetika.cz)

Nezapomeňte na kůži kolem rtů

Také pokožka kolem rtů je citlivá a náchylná k tvorbě vrásek. Ústy totiž hýbeme skoro pořád – ať už jíme, mluvíme, anebo se třeba líbáme. Na pokožku kolem rtů a koutků byste proto v žádném případě neměla zapomínat. Pravidelně ji ošetřujte krémem s UV faktorem a na noc zvolte speciální péči určenou právě pro tuto pokožku.

Power Repair Youthful Lip Serum 

Tip Kafe.cz

Power Repair Youthful Lip Serum

Speciální luxusní sérum značky Pevonia je určeno k péči právě o citlivou pokožku rtů a jejich okolí. Obsahuje retinol, účinně bojuje s vráskami a rtům navrací mládí.

Cena: 968 Kč (avy.cz)
 

Zvolte správný odstín

Zvolit správný odstín rtěnky nebo lesku je více než důležité. V zásadě platí, že na vás bude dobře vždy vypadat ten, který je o dva odstíny světlejší, anebo tmavší než přirozená barva vašich rtů. Záleží samozřejmě i na barvě vašich vlasů a na tom, zda jste světlý nebo tmavý typ.

Kafe.cz zjistilo:

Komu co sluší...

  • Světlým typům sluší odstíny světle růžové, béžové a světle korálové.
  • Střední typy skvěle vypadají v tmavší růžové, v hnědé a světle fialové.
  • Tmavé typy vyniknou v červené, tmavší švestkové a čokoládové.

Rtěnka Hydra Extreme, Maybelline 

Tip Kafe.cz

Rtěnka Hydra Extreme, Maybelline

Celkem 24 odstínů nabízí hydratační rtěnky značky Maybelline, z nichž si určitě vybere každá žena. Obsahuje šestkrát větší množství hojivého balzámu, než běžná rtěnka, dále kolagen a UV faktor. Pomáhá předcházet popraskání rtů.

Cena: 139 Kč (maybelline.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky