Tipy, jak vykouzlit hustou hřívu

Zdroj: profimedia.cz, archiv výrobců

Jen málo žen se chlubí spoustou vlasů. Zbytek nás, méně obdařených, se snaží z pár zplihlých pramínků vytvořit nějaký účes...

1. Nechejte si udělat melír

Optická iluze, jak nám dokázal David Copperfield, dokáže nechat zmizet i Sochu Svobody. To stejné platí pro vaše vlasy. Dodejte jim trochu melíru a budou působit živěji, jakoby v pohybu a hustší, shodují se kadeřníci.

Melír, Pallette

Tip Kafe.cz

Melír, Pallette

Pokud nechcete investovat do drahé návštěvy kadeřníka, můžete si melír vytvořit i sama doma. Stačí si vybrat některý z přípravků v drogérii, například Pallette odstín Blond a Karamel.

Cena: 159 Kč (drogeriemartina.cz)

2. Používejte posilovače kořínků

Pro jemné vlasy bez objemu jsou nejvhodnější tzv. posilovače kořínků (root volumizers), které dodají vašim vlasům objem tam, kde to potřebují a zbytek hřívy zbytečně nezatěžují (jako třeba klasické pěnové tužidlo, které vám sice přidá na objemu u kořínků, ale výsledný efekt splácne těžkými konečky). Posilovače kořínků se prodávají v různých provedeních, nejčastěji jako spreje. Širokou škálu nabízejí v kadeřnictvích.

Amplify Rootlifer, Matrix

Tip Kafe.cz

Amplify Rootlifer, Matrix

Sprej pro objem ke kořínkům dodává vlasům objem a sílu tam, kde to vlasy nejvíce potřebují – u kořínků. Ultralehký komplex částic proniká přímo do vlasu, zevnitř jej posiluje, zvětšuje jeho průměr a dodává objem. Zůstává ve vlasech do umytí a aktivuje se znovu teplem. Vlasy nezatěžuje, dodává jim flexibilní jemnou fixaci a přirozený lesk. Nevyplachuje se.

Cena: 285 Kč (pro-vlasy.cz)

3. Vlasy vždy vyfoukejte

Pokud jste odpůrkyní fénů, coby »vysušovače« pokožky a vlasů, pak raději přehodnoťte názor. Jemné vlasy bez objemu se bez foukané neobejdou. Stačí použít ten správný způsob a máte hřívu jako z reklamy. Potřebujete kvalitní fén s přepínačem na horký a studený vzduch a široký kulatý kartáč. Ten si při foukání přiložte co nejblíže k pokožce, chvilku držte a pak teprve táhněte po celé délce vlasů. Přitom používejte horký vzduch a až budete s tvarem spokojená, přepněte na studenou, která loknu zafixuje.

Tip Kafe.cz

Kartáč pro objem, Tigi

Keramický kartáč pro dosažení úchvatných vln a objemu Tigi je ideální pro jemné vlasy. Termální kov urychluje schnutí vlasů a špičkové štětiny kartáče zajišťují nadýchaný vzhled účesu.

Cena: 509 Kč (hairgods.cz)

4. Nechejte si vlasy postupně sestříhat

Nosíte-li delší sestříhané vlasy, pak příště u kadeřnice poproste, aby vám vrchní vrstvu více sestříhala – postupně po celé délce vlasů. Váš účes bude hezky vrstvený a bude působit mnohem objemněji. Navíc úprava takového účesu je pro jemné vlasy skoro ideální. Čím kratší délka, tím lépe jí dodáte na objemu a pro příště by vám tedy mělo stačit jen tužidlo, rychlé fénování a pak hurá ven!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak vypadat skvěle hned po cvičení

Chodíte cvičit? Pak jste se asi také setkala s tím, že se po fyzické námaze neubráníte nepříjemnému potu i pachu či červené pleti. Přinášíme vám…

Akční letáky