Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy, jak se zbavit chloupků

Zdroj: Profimedia.cz

Také vás trápí nepříjemné ochlupení a nevíte, co s ním? Pak čtěte dál a vyberte si jednu z metod epilace či depilace, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Odstraňování chloupků je trendem, který už trvá tak dlouho, že se pomalu stal samozřejmostí. Každá žena má oblíbené techniky, které z různých důvodů preferuje. Mezi nejoblíbenější patří holení žiletkou, které je levné, bezbolestné a relativně rychlé. Jeho nevýhodu je krátkodobý efekt. Mnohem déle vydrží partie oholené pomocí epilačního strojku. Která žena to však zkusila ví, že je také bolestivější – obzvlášť v citlivých partiích a velmi jemnou kůži dokáže pěkně podráždit. Mezi třetí nejoblíbenější metodu patří odstraňování chloupků voskem. Nohy vydrží hladké déle a bolest je jen jednorázová. Všechny tyto metody mají tu výhodu, že jsou cenově přístupné.

Tip Kafe.cz

Epilátor Braun Soft Perfection

Pro všechny náročné uživatelky je určený epilátor Braun Soft Perfection v novém atraktivním provedení. Jeho součástí je dvacet epilačních pinzet s výstupky Soft Lift, které napřimují chloupky a usnadňují jejich vytržení. Masážní válečky pohyblivé ve čtyřech směrech stimulují pokožku před i po epilaci a zmírňují bolest.

Cena: 1 490 Kč

Web: e-elektra.cz

Nezapomeňte na péči

Když se dáte na holení, neopomíjejte přípravky, které s odstraňování chloupků souvisejí. Při holení nohou žiletkou je nezbytná pěna nebo gel na holení, které změkčují chloupky a umožňují strojku lepší skluz po kůži. Pokožku vždy po odstraňování chloupků, a to jakoukoliv metodou, nezapomeňte natřít uklidňujícím mlékem, olejem nebo gelem.

Tip Kafe.cz

Tělové mléko po holení

Abyste se nemusela holit tak často, pořiďte si speciální tělové mléko, které pokožku nejen hydratuje, ale zároveň zpomaluje růst chloupků. Velmi příjemné pro vaši kůži bude například to z řady Aloe Vera Essentiel od Yves Rocher.

Cena: 390 Kč

Web: yvesrocher.cz

Zbavte se chloupků napořád!

Kromě epilace můžete vyzkoušet i depilaci. Jde o fyzikální nebo chemickou metodu, která odstraňuje chloupky přímo v místě, kde vyrůstají. Depilace je metoda odstranění chloupku včetně cibulky buď vytržením, nebo pomocí elektrického proudu. Mezi depilační prostředky proto patří různé chemické pasty jako Opilca. Mezi nejstarší a nejběžnější způsob odstraňování ochlupení patří vosk. Při správném použití se díky němu zbavíte až 80 procent chloupků. Ty zbylé budou navíc slábnout a časem i ubývat. Výborný účinek má také elektrická jehla. Jednotlivé chloupky se díky ní ničí střídavým proudem včetně cibulky. Nejnovější metodou je laser. Po 4 až 5 návštěvách se ochlupení sníží na 10 procent. 

Tip Kafe.cz

Cukrová pasta Pandhy´s

Starověký recept pro moderní ženu. Jedná se o hmotu z čistého cukru, která v současnosti dobývá české kosmetické salóny. Depilace je šetrná k pokožce a provádí se po směru růstu chloupků, díky tomu je bolestivost minimální.

Cena: lýtka 250 - 400 Kč

Web: cukrovapasta.cz

Tip Kafe.cz

Rukavice na chloupky

Zajímavý způsob, jak na několik týdnů odstranit chloupky, a to bezbolestnou cestou, nabízí Epil Smooth. Jde o rukavici, kterou si nasadíte a třete jí kůži. Speciální krystalky odlupují svrchní vrstvy pokožky a s nimi i chloupky. Stačí jen měnit epilační fólie.

Cena: 1 290 Kč

Web: topshop.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


8 tipů, jak na studené nohy

Trápí vás studené nohy? Nejste sama, většinou s nimi bojují právě ženy a dívky. My vám poradíme, jak na ně vyzrát.

Akční letáky