Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy, jak a čím posílit slabé vlasy

Zdroj: Profimedia.cz

Padají vám vlasy? Pak by se vám mohly hodit vlasové aktivátory či stimulátory...

Aktivátor vs. stimulátor

Důležité je vědět, že rozlišujeme mezi aktivátory a stimulátory. Zatímco vlasové aktivátory omezují vypadávání vlasů, podporují jejich zdravý růst a snižují tvorbu lupů, stimulátory se snaží udržet jejich dobrý stav. Obsahují kombinaci vitaminů a minerálů a dodávají vlasům lesk. Obojí jsou vhodné i na citlivější pokožku hlavy a cíleně pečují o její dobrý stav.

Tip Kafe.cz

Aktivátor Reghaar

Vlasový aktivátor Reghaar je připravován podle speciální receptury, která kombinuje účinky vitaminů a přírodních látek. Obsahuje vitamín E, biotin, výtažky z kopřivy dvoudomé, lopuchu obecného a octopiroxu. Kombinací těchto látek je zaručena vysoká účinnost. Omezuje vypadávání vlasů.

Cena: 54 Kč (walmark.cz)

Výhody aktivátorů

Látky obsažené ve vlasových aktivátorech výrazně snižují především vypadávání vlasů a tvorbu lupů. Zároveň ale pečují o pokožku hlavy, takže zabraňují zvýšenému maštění vlasů, pokožku vyživují a dodávají vlasům zdravý vzhled. Vlasy jsou pevnější a lesknou se. Jednodušší je i péče o ně – lépe se rozčesávají. Stačí dvakrát denně vetřít do vlhkých nebo suchých vlasů.

Tip Kafe.cz

Phytoderma stimulátor

Tento vlasový stimulátor posiluje vlasové váčky a aktivuje krevní oběh u kořínků vlasů, čímž výrazně stimuluje růst vlasů nových. Napomáhá i při nadměrném vypadávání vlasů. Obsahuje pět druhů esenciálních olejů – z levandule, tymiánu, mateřídoušky, citronu a ylang-ylang.

Cena: 173 Kč (krasa.cz)

Vhodný doplněk k péči o vlasy

Stimulátory či aktivátory růstu vlasů doplňují kvalitní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Je vhodné doplnit jejich aplikaci zároveň i o masáž pokožky hlavy, která podporuje krevní oběh a zlepšuje tak vstřebávání aktivních látek, které vlasy vyživují.

Tip Kafe.cz

Capillan

Vlasový aktivátor Capillan obsahuje vitamíny A, E, B5, výživnou bílkovinu hydrokreatin a extrakty z heřmánku, vilínu a myrhy. Udržuje vlasovou pokožku zdravou, bez lupů a odlupujících se šupinek. Alkohol, ve kterém jsou účinné látky rozpuštěny, pak pokožku osvěžuje a podporuje prokrvení. Nanáší se ráno a večer na suché nebo vlhké vlasy. Je vhodné jej vetřít do vlasů, vmasírovat do pokožky a nechat působit.

Cena: 70 Kč (irel.eu)

Český patent pro ženy

Dalším podobným přípravkem, který je také jako ostatní k dostání v lékárně či ve specializovaných internetových obchodech, je Biohar. Jde o komplex vysokomolekulárního přírodního hyaluroanu s keratinem jako účinnou látkou pro obnovu vlasového růstu a zamezení nadměrného vypadávání vlasů. Složení Bioharu představuje původní český patent v boji proti řídnutí a nadměrnému vypadávání vlasů. Vlasový aktivátor Biohar je komplexem, který obnovuje přirozenou cestou zdravé prostředí pokožky hlavy.

Tip Kafe.cz

Biohar

Aktivátor Biohar regeneruje růst nových vlasů, a to při jejich řídnutí, nadměrném vypadávání i vzniku místní nebo úplné pleše. Firma Biora jej vyrábí již přes deset let a za tu dobu se prokázala jeho přes 90 % účinnost, a to zejména u žen. Vtírá se do vlasové pokožky a zcela se vstřebává.

Cena: 115 Kč (biora.cz)

Dvojnásobný efekt

Důležité je všechny přípravky, které jsou určeny k péči o vlasy, používat pravidelně a dlouhodobě. Teprve po delším užívání se objeví znatelné výsledky! Pokud je to možné, zkombinujte aktivátory či stimulátory i s dalšími produkty od té samé společnosti. Použití výživného šampónu stejné značky může efekt zdvojnásobit!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky