Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Thajská masáž: Účinné cvičení bez cvičení

Zdroj: Profimedia.cz

Bolí vás záda, nebo máte jiné pohybové problémy a cvičit se vám nechce, nebo nemůžete? Pak se vydejte na tradiční thajskou masáž. Možná tomu nebudete věřit, ale umí zázraky. Díky ní si navíc zacvičíte, aniž byste cvičila…

Jakmile vejdete dovnitř, dýchne na vás exotická atmosféra. Rázem si budete připadat jako na jiném kontinentě. Obklopí vás decentní osvětlení, relaxační hudba a příjemná uklidňující vůně. Možná před sebou uvidíte rákosové chýše a kolem nich sem tam zahlédnete proběhnout mladou Thajku. A za chvíli vás čeká něco, na co jen tak nezapomenete. Kde se nacházíte? V centru Prahy!

Bolí vás záda? Neváhejte!

Bolí vás záda? Pak jste na správné adrese! Právě tradiční thajská masáž vám totiž může pomoct od vašich potíží. Jedná se totiž o prastaré léčitelské umění, jehož kořeny sahají dokonce do doby před 2 500 lety! Někdy se mu také říká »jóga pro líné«. Proč? Využívá totiž prvků z jógy, jenže s tím rozdílem, že vy se u cvičení nenadřete, i když některé svaly budete pěkně cítit. Jenže nebudete cvičit sama – vaše tělo přesně protáhne školená Thajka.

Akupresura a jóga v jednom

Tradiční thajská masáž nespočívá jen v působení na tlakové body, ale také v uvolnění svalů, kloubů, šlach, chodidel a natažení páteře. Pro to se používají prvky akupresury a jógy. Její obrovská výhoda spočívá v uceleném způsobu léčby. Otevřením a pročištěním energetických drah a center se dosáhne nejen toho, že pohyb, který vám dělal problémy, se najednou výrazně zlepší, ale lépe na tom bude i vaše celková kondice.

Dvě hodiny masáže

„Pracuji v kanceláři, a protože stále sedím u počítače, začaly mě trápit bolesti zad. Zašla jsem tedy na klasickou masáž. Jenže jaké mě čekalo překvapení, když mi masér řekl, že se s tím nedá nic dělat. Prý budu muset absolvovat sérii masáží – pochopitelně placených, aby se to alespoň trochu zlepšilo,“ vypráví třicetiletá paní Šárka. „Posměšně prohlásil, že mám záda jak salát. Toto chování mě od další návštěvy odradilo, a protože jsem slyšela o účincích tradiční thajské masáže, vydala jsem se do jednoho salonu v centru Prahy,“ pokračuje. Aby thajská masáž měla efekt, je třeba na ní nešetřit – a to ani časem. Ta nejúčinnější trvá plné dvě hodiny a věřte, že uběhne tak rychle, že se ani nenadějete.

Bolí, ale účinkuje

„Když jsem přišla do salonu, paní se na mě nedůvěřivě podívala. ´Opravdu chcete tradiční dvouhodinovou masáž? To může totiž pěkně bolet,´ řekla. Její slova mě naštěstí neodradila. Pak mě odvedli do jedné z chýší a v zápětí přišla mladá Thajka. S masáží začala u nohou, pokračovala dál až po hlavu. Jakmile mě obrátila na břicho, přejela rukou má záda a řekla jedno slovo: ´Tady!´ A věřte nebo ne, ukázala přesně na místo, které mě tak bolelo. To, co následovalo pak, nebylo dvakrát příjemné – nahmatala nějaké body, a pak najednou – bolest ustala. Je to půl roku a dosud se nevrátila,“ vypráví nadšená paní Šárka. Pokud máte podobné problémy, nezapomeňte se na masáž vydat. A s dárkovým poukazem můžete udělat radost i svým blízkým. Jde totiž také o dobrý tip na vánoční dárek.

Tipy Kafe.cz

  • Než se vydáte na thajskou masáž, zjistěte si, kdo vás bude masírovat. Zdaleka ne ve všech salonech totiž masírují přímo Thajky. Informujte se také o délce masáže. Aby byla účinná, je nejlepší zvolit dvouhodinovou variantu. Ne všude ji ale nabízejí.
  • Pokud jste stydlivá, nemusíte se bát, že byste musela dvě hodiny ležet před masérkou v rouše Evině. Masáž se provádí buď ve spodním prádle, anebo můžete mít volné kalhoty a tričko. Ty vám zapůjčí přímo v salonu.
  • Pokud máte nějaký pohybový problém, připravte se na to, že masáž může chvílemi bolet. Když to ovšem vydržíte, budete se cítit jako znovuzrozená.

Kam na masáž?

Praha
Pokud jste z Prahy, anebo se do ní chystáte na výlet, můžete zvolit například salon Thai Sun. Přímo v centru města na ulici Celená vás čekají rodilé Thajky, které vás příjemně namasírují. Dvouhodinová masáž vás zde vyjde na 1 070 Kč. Více na www.thaisun.cz.

Brno
Thajky na vás čekají i v Brně v salonu Sabai. Zde však můžete absolvovat pouze hodinovou nebo 90 minutovou masáž. Druhá z nich vás vyjde na 1 290 Kč. Více na www.sabai.cz.

Ostrava

V Ostravě se můžete za Thajkami vydat na Stodolní. Zde vám dokonce kromě dvouhodinové varianty nabídnou i 150 minutovou. Ta vás přijde na 1 300 Kč. Více na www.thajskemasaze-ostrava.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky