Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tetování očních bulv – podívejte, jak probíhá

Zdroj: Profimedia.cz

Někteří lidé tetování natolik propadli, že jsou zkrášleni barevnými ornamenty od hlavy až k patě. Přesto existuje pár míst na těle, které se tetovat nedají. Oční bulva ale mezi ně rozhodně nepatří.

S novinkou, tetováním očních bulv, přišli před rokem v Americe. Barva se vstříkne pod oční spojivku nebo se tetuje rovnou rohovka. Asi není potřeba dodávat, že je to velmi nebezpečné. Kdo se k nezvyklému tetování odhodlá, musí počítat s možným zánětem, anebo dokonce s oslepnutím!

Jak probíhá tetování

Aby se oční bulva zbarvila, vstříkne nejdříve tatér injekcí do oka barvu. Pro lepší a déle trvající výsledek je třeba více injekcí (zhruba čtyřicet). Barva se buď shlukne kolem duhovky, anebo se soustředí k okrajům bulvy. Aby se předešlo infekci, je barevný roztok smíchán s antibiotiky.

Po tetování

Tělo se samozřejmě brání, takže vám může být nevolno. Může ale rovněž dojít ke krvácení, infekci, k vytváření jizev či k alergickým reakcím. Hrozí také úplná ztráta zraku, pokud infekce pronikne dovnitř oka!

Tetování Tetování Zdroj: Profimedia.cz

Jak dlouho vydrží barva

Pokud se tetují spojivky, efekt časem pomalu slábne. Barvu odpraví mízní cévy. Tetování rohovky je ovšem nastálo.

Kafe.cz zjistilo:

  • Jako první na světě podstoupil před rokem tetování oční bulvy Kanaďan Pauly Unstoppable. Aby barva dobře chytla, museli mu lékaři napíchnout oko celkem čtyřicetkrát.
  • Oko si můžete nechat zkrášlit nejen tetováním, ale i vložením implantátu. Vaše oči tak mohou zdobit například srdíčka, nebo hvězdičky. Zákrok poprvé provedli před sedmi lety v Holandsku.
  • Proti zákroku se koncem letošního února vzbouřili odborníci v americkém státě Oklahoma, kteří jej považují za nechutný a nebezpečný. Senátor Cliff Branan se tetování očních bulv nyní pokouší v Oklahomě zcela zakázat.

Chcete vidět, jak probíhá tetování oka? Podívejte se na video!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Také nemůžete spát?

Špatně se vám v noci spí? Převalujete se a nemůžete usnout? Budíte se a ráno jste celá otlačená? Začněte to řešit!

Akční letáky