Petra: Nechala jsem si vytetovat obočí na popud manžela, teď se za mne stydí

Jak na mladistvý vzhled
Jak na mladistvý vzhled

V péči o zevnějšek nepřekračujte únosnou mez a nepodstupujte zákroky, které vás nadobro změní. Pracujte s tím, co jste dostala do vínku, udržujte se v kondici a pěstujte vrásky od smíchu!

Způsobů, jak zůstat pro svého muže atraktivní, je spousta. Nahlédněte do galerie a nechte se inspirovat!

Jasný plán

Svoje děti miluje nadevše, ale ve skrytu duše jsem se nemohla dočkat dne, kdy dostudují, vylétnou z hnízda a zařídí si svůj vlastní život. Bylo na čase, abychom si s mužem uzmuli kousek času jenom pro sebe, znovu se do sebe zamilovali a užili si peněz, které nám kvůli dotování studia scházely. Toužila jsem chodit každý týden na masáž, na večeře, do divadla nebo si koupit trekové kolo a vyrazit po Čechách.

Zkusím vrátit čas

Seděli jsme na terase a přemýšleli o životě. Všechny moje plány vzaly za své, když mi Jindra sdělil, že léto stráví na novém projektu, který vede. Pochopila jsem, že se takové příležitosti jen tak nevzdá a následující měsíce obětuje práci, aby mu jedinečnou šanci nepřebral dravý sup, ale zamrzelo mě to. Sama se budu těžko toulat přírodou a vysedávat v divadelním klubu. Na to musí být dva. A já byla zase sama. Nechtěla jsem Jindrovi upírat společné zážitky, a tak jsem vymyslela krizový plán. Zvelebila jsem zahradu, uskutečnila menší rekonstrukci koupelny a zapsala se do kurzu vietnamské kuchyně, kterou zbožňoval. I tak mi ale dost peněz zbývalo. S nápadem, jak s nimi naložit, přišel překvapivě muž. „Tak si zajdi do salonu, na kosmetiku. Sluší ti to, ale je vidět, že ti děti daly pořádně zabrat.“ Víno mi zhořklo v ústech. Nevěděla jsem, je-li to lichotka nebo urážka. Vidina několika hodin péče mě ale přesvědčila a začala jsem spřádat plány, co bych na sobě mohla nechat vylepšit.

Nemilé překvapení

Nakráčela jsem do salonu, usadila se a nechala kosmetičku pracovat. Od hydratace, přes chemický peeling, po úpravu obočí. Právě ta se mi ale stala osudnou. Odevzdala jsem tučný obnos a s dobrým pocitem šla domů. „Potěš koště, vždyť vypadáš jako Mickey Mouse! To byl tvůj nápad nebo sis záměrně vybrala tu nejneschopnější ženskou? A to jsem ti koupil šaty na tu zítřejší akci.“

Ne/bude líp

Zavřela jsem se do koupelny, svalila se do prázdné vany a spustila usedavý pláč. Měla jsem jedinou možnost. Mohla jsem vzít do ruky tužku a obočí si dokreslit, ale na to nemám ty správně šikovné ruce. Ze splínu mě vytrhlo klepání na dveře. „Zítra to nějak vymyslíme a ono ti to za pár týdnů doroste. Nebuď nešťastná!“ Přehodila jsem si přes hlavu ručník a začala mu vysvětlovat, že směšné oblouky jsou vytetované, není to záležitost pár dnů, ale minimálně několika let. Neviděla jsem ho, ale slyšela jsem, jak mu hlava spadla do dlaní a zadržoval smích.

Recept na šťastné manželství

Na pracovní akci vzal syna. Se mnou se nikde ukazovat nechce, drží se dál i při nákupu v supermarketu. Když jsem ho poprosila o pár tisíc, abych mohla jít na opravu, řekl mi, že nevyhodí další peníze oknem, ať šetřím. A tak jsem zašitá doma, posedávám v ušáku nebo ve stínu sakury a přemýšlím, má-li vůbec někdy smysl hnát život směrem, který nám není vlastní.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky