Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tetování hennou. Už jste vyzkoušela?

Zdroj: zell-europe.com, internet, Profimedia.cz

Mnoho žen přemýšlí o tetování, ale bojí se nebo se nedokáží rozhodnout, jaký ornament. Co si to vyzkoušet nanečisto? Inspirace uvnitř...

Chcete tetování?

Tetování může vzbuzovat krásu i odpor. Někomu připadá tetování sexy a v někom vzbuzuje pocit vulgarity. Proto je třeba se předem rozhodnout, co od tetování očekáváte. Také není od věci poradit se s lidmi, kteří problematiku tetování dobře znají. Než do toho půjdete, dopřejte si čas na rozmyšlenou a důkladně zvažte všechna pro a proti. Rozhodně nejednejte spontánně. Mohla byste toho v budoucnu velmi litovat. Odstranění tetování je sice možné, ale jedná se o drahý a bolestivý proces. Odstraňovaní větších tetování je problém všeobecně a mnohdy se může protáhnout na nepříjemně dlouhou dobu.

Tetování nanečisto

Dnes se ale můžete nechat tetovat hennou. Právě henna vám umožní, vyzkoušet si tetování zhruba na měsíc a teprve pak si případně nechat vytvořit stálé tetování. Henna vlastně není tetování, je to pouhé dlouhodobější obarvení kůže. Zpravidla vydrží 14 dní, ale může vydržet i delší dobu. Také je možnost nechávat si mizející obrázek dokreslovat. I tento druh tetování musíme volit opatrně.

Na co je třeba myslet

Je třeba především se zařídit tak, aby nám tetování nevadilo při běžném denním životě. Uznejte sama, že vést například pracovní schůzku s velkým vytetovaným drakem na rameni (tedy pokud je vidět) asi nebude to pravé ořechové. Ani tetování na nohách nemusí u mnoha lidí vzbuzovat kladné přijetí. Není od věci si první obrázek nechat udělat na místo, které není běžně viditelné – například něco malého pod lopatku.

Decentní obrázek neuškodí

Pokud nic nepřeženete, tak se nemusíte obávat negativního přístupu okolí, tedy pokud nemáte kolem sebe jen puritány. Takový malý motýlek na rameno nebo malý ornament nad zadeček je dokonce módní a opravdu sexy. Přesto i zde je lepší si reakci okolí napřed vyzkoušet na nestálém tetování. Pokud se chcete dozvědět přesně, co si o tetování okolí myslí, tak je dobré ze začátku nechat okolí v iluzi, že je vaše tetování trvalé. Možná uvidíte zajímavé reakce…

Upozornění

Známé jsou ale také případy silných alergických reakcí právě na tetování černou hennou. V salóně, kde si tento oblíbený dekorativní způsob budete nechat provádět, se na možná rizika podrobně zeptejte, případně si nechte udělat test, zda právě vaše kůže není na hennu alergická. Předejdete tak mnoha nepříjemným kožním problémům a komplikacím.

Inspirace pro vás

Tip Kafe.cz

Henna Penna

Jde o nové a unikátní pero k provádění dočasného ozdobného tetování. Každé pero obsahuje ekvivalent 5 kg přírodního extraktu henny v prášku. Pomůže vám snadno a rychle vytvořit krásné přechodné tetování, aniž byste museli podstoupit časově náročný tradiční postup. Vaše umělecké výtvory uschnou doslova za pár minut a vydrží na kůži až sedm dní. Pro docílení delší doby je třeba aplikovat znovu. Doba, po kterou kresba vydrží na kůži, závisí na typu kůže, vnějším prostředí a části těla, na kterou se Henna Penna použije.

Cena: 295 Kč

Chcete-li se dozvědět mnoho zajímavého o tetování hennou, mrkněte na www.kerky.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky