Co za to může

Zdraví vašich vlasů závisí především na krevním oběhu a na výživě. Někdy může být ale ztráta vlasů způsobená také problémy se štítnou žlázou, jaterními hormony nebo stresem. Ať už jsou však vaše problémy způsobeny tímto nebo prostě drastickými kosmetickými postupy (příliš časté odbarvování a barvení, denní žehlení, agresivní přípravky apod.), následující rady vám mohou pomoci.

Jezte a pijte pro své vlasy

Jíte zdravě tak, aby vaše strava obsahovala veškeré důležité vitamíny, minerály a antioxidanty? Vaše vlasy musí být vyživované nejenom zvnějšku ale také zevnitř. Profesionálové tvrdí, že například organická dieta je pro zdraví vlasů velice vhodná, protože obsahuje především čerstvou zeleninu a ovoce. Také potraviny bohaté na křemík (například cibule, česnek nebo vejce) jsou vhodné pro vyživení vlasové pokožky. Jód a draslík také podporují růst a sílu vlasů, najdete je například v chaluhách. Co se týče nápojů, tak sladké limonády a káva vlasům vůbec neprospívají, právě naopak. Místo toho byste měla pít raději jen minerálku, a to alespoň šest sklenic denně.

Chemie

Veškeré kosmetické přípravky, ať už jsou „zaručeně přírodní“ nebo ne, obsahují určité množství toxinů, s tím je třeba počítat. To může vést ke ztrátě kvality vlasů. Tato záležitost je však individuální. Pokud se u vás tedy náhle vyskytly problémy s vlasy nebo vlasovou pokožkou, zaměřte se na to, jestli jste nezačala používat například nějaký nevhodný nebo nekvalitní přípravek.

Technologie

Extrémní působení tepla jako třeba při žehlení vlasů nebo fénování může vlasy také silně poškodit. Raději proto žehlení každý den vynechejte a nechte si ho jen na sváteční příležitosti – třeba na sobotní párty nebo návštěvu přátel.

Tipy Kafe. cz :

Měla jste někdy problémy se svými vlasy? Jak jste si s tím poradila vy?