Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajemství krásné pokožky

Voda udržuje pokožku napnutou a krásně hladkou
Voda udržuje pokožku napnutou a krásně hladkou
Zdroj: Biocell

Voda udržuje pokožku napnutou a krásně hladkou. Jak jí do pokožky dostat co nejvíce a jak ji tam udržet?

Proč je naše pokožka v ideálním stavu hladká a napnutá? Kůže je kromě kožních buněk tvořena i značným podílem mezibuněčné hmoty, kterou tvoří vlákna kolagenu a elastinu. Ty dodávají pokožce potřebnou pevnost. Pro pružnost a "vnější" hladkost pokožky je však nejdůležitější voda. Právě ta udržuje pokožku napnutou a krásně hladkou.

Voda v pokožce?

Je však samozřejmé, že voda nemůže být v naší pokožce jen tak – jako tekutina. Aby se mezi vlákny kolagenu a elastinu udrželo potřebné množství vody, nachází se tu ještě jedna velmi důležitá látka – kyselina hyaluronová. Někomu se možná při slově „kyselina“ může vybavit kyselina leptající pokožku, u kyseliny hyaluronové je tomu však naopak. Hyaluronová kyselina je přirozená látka našeho organizmu, která se vyskytuje v mezibuněčném prostoru celé kůže, mezi vlákny kolagenu a elastinu. Největší množství kyseliny hyaluronové je obsaženo právě v kůži. Její jedinečnou vlastností je, že dokáže vázat až 200 x větší množství vody. Efektivně tak brání ztrácení vody z tkání a pomáhá udržet jejich napětí a pružnost kůže.

Biocell, kyselina hualuronová, tajemství krásné pokožky Biocell, kyselina hualuronová, tajemství krásné pokožky Zdroj: Biocell

Všechny typy kůže se vysušují a ztrácejí vlhkost (dehydratují se): suchá, normální i mastná kůže, kůže dětí i dospívajících s akné i kůže stárnoucí. Aby byla udržena pružnost a jemnost pokožky, je nutné, aby obsahovala nejméně 10 % vody. Pokud dochází k vyšším ztrátám vody, kůže se vysušuje, zhrubne a zdrsní, její vzhled se zhorší. Pokud se pokožka vysuší ještě více, zčervená, začne se loupat, svědit a ztrácet svou pružnost a pevnost. Objeví se v ní prasklinky a různé látky z vnějšího prostředí, alergeny a patogenní mikroorganizmy mohou do prasklinek proniknout a způsobit zánět.

Zhoršená schopnost zadržovat vodu souvisí právě se sníženým obsahem kyseliny hyaluronové v pokožce. Pokles obsahu kyseliny hyaluronové souvisí především se stárnutím, kyselina hyaluronová se ztrácí se z povrchu kůže i z hlubších vrstev. Pokožka se začíná měnit, protože kolagenová a elastinová vlákna vysychají, a v této fázi se začínají objevovat vrásky. Je dokázáno, že ve věku 50 let organizmus ztratil polovinu množství hyaluronové kyseliny, které obsahoval v mládí.

Zvenčí i zevnitř

Až doposud nebylo možné snížený obsah kyseliny hyaluronové samostatně doplňovat. Její velká molekula se nevstřebávala z trávícího traktu a tak jediný možný způsob byla lokální aplikace v krémech, maskách, která však doplňovala obsah pouze v nejsvrchnější vrstvě pokožky. Do hlubších vrstev pokožky bylo možné kyselinu hyaluronovou „dopravit“ pouze injekčně v klinikách estetické medicíny.

Nové biotechnologie však umožňují připravit kyselinu hyaluronovou s menší molekulou, která se bez větších obtíží vstřebává z trávícího traktu. Odtud je krví je transportována ke všem 3 vrstvám – vnější i hlubší vrstvě a tam pomáhá udržovat vlhkost. Pleť nasaje vodu, vyplní a vyztuží se zevnitř, je následně výrazně pevnější, hladší, jemnější, stahují se póry a vrásky. I na povrchu je znát, že se pleť renovuje.

Biocell – tobolky, pleťová maska

Biocell, kyselina hualuronová, tajemství krásné pokožky Biocell, kyselina hualuronová, tajemství krásné pokožky Zdroj: Biocell

Kyselina hyaluronová je nejdůležitější látkou, která zabezpečuje pružnost a elasticitu pokožky. Váže obrovské množství vody a zaručuje tak důkladnou hydrataci pokožky. Právě udržení hydratace je klíčové pro její krásný, napnutý a hladký vzhled.

Charakteristika

Přípravky řady Biocell doplňují kyselinu hyaluronovou dvěma způsoby: doplněk stravy tobolky Biocell doplňují celkový obsah kyseliny hyaluronové v těle a podporují vlastní tvorbu nové kyseliny hyaluronové v podkoží a nově tvořené pokožce. Maska Biocell dodává kyselinu hyaluronovou do nejvrchnější části pokožky a výrazně tak podporuje celkový účinek tobolek.

Složení

Biocell tobolky: jedna tobolka obsahuje 70 mg nízkomolekulární přírodní kyseliny hyaluronové, vyráběné pomocí patentované japonské biotechnologie.
Biocell maska: kyselina hyaluronová a rostlinné extrakty podporující hydrataci, panthenol, vitamin E

Použití

Tobolky: v prvních 2 měsících je doporučeno užívat 2 tobolky 1 krát denně, dále 1 krát denně 1 tobolku. Pro zaručení dlouhodobého účinku se doporučuje užívat po dobu alespoň 2 – 3 měsíců.
Maska: používá se 1-2 krát týdně, po přiložení nechte působit 20-30 minut. Po sejmutí neomývejte.

Soutěž

Vyhrajte jedno ze 3 dárkových balení Biocell...

Více informací: www.biocell.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pět důvodů, proč se přejídáte

Pět důvodů, proč se přejídáte

Důvodů, proč se přejídáme, je celá řada. My ale pro vás vybrali pět nejčastějších. Možná se budete divit, že kromě nudy a stresu je mezi nimi i snaha…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU