Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Suché ruce? Víme, jak na ně

Zdroj: Profimedia.cz

Taky patříte mezi ty nešťastnice, které mají neustále suché ruce, nebo vám na nich kůže dokonce praská?

Některé ženy mají jen trošku sušší ruce a ani to moc neřeší. Sem tam si je namažou nějakým krémem a problém je vyřešen. Jsou ale ženy, které mají se suchýma rukama velké problémy. Některým kůže dokonce praská až do krve a následkem toho je potom ruce pálí a bolí. Jak ale zabránit tak drastickému vysoušení rukou?

Příčiny popraskaných rukou

Nejdříve si pojďme povědět něco o příčinách suchých rukou. Dlaně a prsty mají méně mazových žláz než zbylé části těla, což je velmi předurčuje k jejich vysoušení. Hlavní důvod to však není, to bychom totiž měli suché ruce všichni. Pokud ale k tomu ještě pracujete v klimatizovaném prostředí, nebo ruce velmi často namáčíte, může to výrazně přispět k těmto problémům. Mimochodem a víte, že příliš studená nebo naopak příliš teplá voda vysušuje ruce ze všeho nejvíce?

Tip Kafe.cz

Regenerační krém na ruce Eucerin

Krém na ruce Eucerin intenzivně regeneruje a chrání suchou, velmi suchou i popraskanou pokožku rukou. Zjemňuje hrubou a šupinatou kůži, zklidňuje podráždění a tlumí svědění. Speciální složení s přirozenými hydratačními látkami – ureou a kyselinou mléčnou – váže vodu v kožních buňkách a zajišťuje potřebnou míru hydratace pokožky rukou po dlouhou dobu.

Cena: 213 Kč

Web: eucerin.cz

Jak o ruce pečovat?

Péči o ruce se vyplatí věnovat pozornost. Vždyť se jedná o část těla, kterou každý vidí. Když dodržíte několik zásad, můžete mít hezké ruce, aniž byste péči o ně musela věnovat příliš času a finančních prostředků. Protože víte, že častý kontakt s vodou ruce vysušuje, myjte si je co nejkratší dobu. Ruce ženy, která pečuje o domácnost, se asi těžko vyhnou častému styku s vodou, a proto si zaslouží, abyste jim dopřála dostatek krému. Je-li to možné, pak vždy používejte rukavice. Jednou za čas prospějete rukám olejovým zábalem či příjemnou masáží. Na odumřelou pokožku je vhodné použít peelingový krém, který šetrně obrousí staré buňky. Nemusíte si kupovat žádný speciální peelingový krém, ale můžete použít i obyčejný kávový »lógr«! Máte suché ruce i přesto, že všechny tyto procedury děláte? Zamyslete se nad tím, zda přijímáte dostatečné množství vitaminů B, E, D, železa a vápníku. I jejich nedostatek může negativně ovlivnit stav vašich rukou!

Tip Kafe.cz

Neutrogena Krém na ruce

Krém na ruce Neutrogena je vhodný pro poškozené, suché a popraskané ruce, ale také jej můžete použít na svědící a chronické ekzémové projevy na rukou. Účinky krému oceníte jak při preventivní aplikaci jednou i vícekrát denně, tak i po práci, kdy zajišťuje namáhané pokožce rukou okamžitou úlevu.

Cena: 124 Kč

Web: jnjcz.cz

Tip Kafe.cz

Dóliva Olivový balzám na ruce

Drsné a suché ruce potřebují speciální péči. Extra panenský olivový olej z Toskánska a hodnotný jojobový olej v tomto Olivovém balzámu na ruce chrání ruce před vysušením a pečuje o ně jemně a hebce. Vychutnejte si středozemní vůní olivového oleje a čerstvého kyselého citronu.

Cena: 96 Kč

Web: doliva.cz

Odborná péče se vyplatí

A co takhle navštívit nějaký salón, který poskytuje péči o ruce? Taková profesionální masáž rukou s použitím vhodných krémů není jen příjemná, ale i účinná. Pomoct vám mohou i parafínové zábaly. Zvyšují krevní oběh a otevírají póry. Tím umožňují lepší absorpci krémům a ruce pak lépe udržují vlhkost, vláčnost i výživu. Jeden takový zábal vás vyjde zhruba na 150 Kč. Pokud vám ani ta nejlepší péče o suché ruce nepomáhá, nebo vám ruce praskají až do krve, je na místě navštívit kožního lékaře.

Tip Kafe.cz

Bübchen ochranný krém proti chladu

Skvělým tipem na zimní období je ochranný krém proti chladu z řady dětské kosmetiky Bübchen. Hodí se nejen pro nejmenší, ale výbornou službu udělá i dospělým. Obsahuje rostlinné oleje, heřmánek, panthenol a vitamin E, stabilizuje vlhkost v pokožce a chrání ji před vysoušením. Navíc pokožku ochraňuje před chladem a větrem.

Cena: 78 Kč

Web: babyservice.de

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky