Konturování si žádá hodiny cviku a výsledek je nejasný, vsaďte na zdravou pleť

Stínování
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Díky čarování se stíny můžete změnit rysy svého obličeje, nechat vystoupit lícní kosti nebo zamaskovat kulatou bradu. Ale pozor, je to skutečně věda!

K dokonalosti daleko

Profesionální celebrita Kim Kardashian má celé dlouhé dny na to, aby dotáhla svůj styling k dokonalosti. Propadla stínování a nedá na něj dopustit. Je pravda, že můžete šikovně zvýraznit lícní kosti a zúžit obličej, pohrát si s nelichotivým tvarem brady nebo s velikostí nosu, ale prohřešky se u stínování neodpouští a neodvedete-li práci na sto procent, budete vypadat přinejmenším směšně.

Nepostradatelní pomocníci

Hra stínů a odstínů, která odpoutá pozornost od nedostatků, si žádá doplnění kosmetických zásob.

  • Dva odstíny make-upu, jeden mírně tmavší a druhý světlejší než je přirozená barva vaší kůže
  • Korektor
  • Bronzer nebo rozjasňovač v matném provedení - držte se přirozených odstínů
  • V případě nouze je možné použít oční stíny
  • Štětec s dlohými a nadýchanými štětinami nebo kosmetická houbička
  • Štětec na jemné úpravy a korektury vystínovaných linií

Postup je jednoduchý, ale zdlouhavý. Obličej hydratujte a použijte běžné pečující přípravky. Naneste podkladovou bázi a světlejší make-up. Na místa, kde bude konturovat, přidejte tmavší odstín. Prsty vklepejte do kůže a vytvořte dojem masky. Všechny linie dotvoříte jemnými krouživými tahy štětcem. Své počínání pravidelně kontrolujte v zrcadle a pozorujte se pod různými úhly a dostatečným světlem. Není nic horšího než přehnané stínování.

Přirozená tvář

Nepleťte si stínování s maskováním nedostatků jako je akné, drobné jizvičky, puchýřky nebo vyrážky. Nejlépe vynikne na vyživené, hydratované pleti, která je na první pohled i dotek v dobré kondici.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky