Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sport a spálené kalorie

Zdroj: Profimedia.cz

O tom, že pokud chcete zhubnout, musíte upravit jídelníček a zařadit pohybovou aktivitu, není pochyb. Jenomže nezáleží jen na tom, jaký sport si vyberete, ale také na tom, jak ho provádíte. Poradíme vám co dělat, abyste hubla efektivně.

Plavání

Plavání patří k velmi oblíbeným sportům. Dá se provozovat celoročně, není náročné pro klouby, přitom při něm zapojujete všechny svalové skupiny. Pokud chcete, aby se plavání příznivě projevilo na vaší postavě, je třeba vydržet alespoň deset minut v kuse intenzivního plavání, a to pouze jedním stylem. Teprve potom se organismus nastartuje a začne spalovat tuky. Nezáleží na tom, jaký si zvolíte styl – zda prsa, kraul či motýlka – ale měla byste vydržet a jako po každém sportu i po plavání se cítit trochu zadýchaná.

Sport, Hubnutí, Plavání Sport, Hubnutí, Plavání Zdroj: Profimedia.cz

Lyžování a běh na lyžích

Pokud jste milovnicí zimních sportů a počasí to dovolí, můžete hubnout i na lyžích. Při sjezdovém lyžování trénujete především svaly nohou a trupu a spálíte přibližně 200 kalorií za půl hodiny. Mnohem vhodnější pro hubnutí je však běh na lyžích, při kterém se aktivuje až 90 % svalstva, posilujete nohy, paže, hýždě, záda a zabrat dostanou i břišní svaly. Za půl hodiny při něm spálíte i 350 kalorií.

Bruslení

Bruslení na in-linech je skvělá věc – tedy alespoň pro vaši postavu. Výhodou je finanční nenáročnost a možnost bruslit prakticky kdekoli. Odborníci říkají, že jde o sport, který je lepší než běh – nedochází totiž k takovému zatěžování kloubů a páteře. Skvělý je také v tom, že spaluje tuky na inkriminovaných ženských partiích, jako jsou hýždě, stehna či bříško. Pokud při něm použijete hůlky, skvěle tím protáhnete i paže a ramena.

Tip Kafe.cz

Skvělým sportem na hubnutí prý může být také sex. Při průměrném čtvrthodinovém milování spálíte totiž stejně, jako za půl hodiny rychlé chůze.

Sport, Hubnutí, Bruslení Sport, Hubnutí, Bruslení Zdroj: Profimedia.cz

Jízda na kole

Také jízda na kole je ideálním sportem, kterým můžete protáhnout své tělo a shodit nějaké to kilo navíc. I zde však platí jisté zásady – pro redukci váhy byste měla jezdit čtyřikrát týdně, po rovině a při správné tepové frekvenci v aerobním režimu. Tu si vypočítáte tak, že svůj věk odečtete od 220. Tak získáte maximální tepovou frekvenci. V aerobním režimu by pak neměla být vyšší než 40 až 70 % z této cifry.

Tip Kafe.cz

Kolik spálíte za hodinu kilojoulů?

Sport Hmotnost 60 kg Hmotnost 80 kg Hmotnost 100 kg
Chůze po rovině 4 km/hod 860 1150 1440
Běh 9 km/hod 2010 2680 3360
Jízda na kole 16 km/hod 1510 2010 2520
Aerobik intenzivní 2010 2680 3360
Tanec společenský (rychlý) 1360 1820 2280
Tenis 1760 2350 2940

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Osobní asistence v Pohodě

Centrum Asistence POHODA, se zabývá terénní osobní asistencí pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením a po úrazech mozku. Cílem našeho projektu…

Akční letáky