Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přešlapy s vlasy, které vám mohou přidat i několik let

Přešlapy s vlasy, které vám mohou přidat i několik let.
Přešlapy s vlasy, které vám mohou přidat i několik let.
Zdroj: Shutterstock

Všechny chceme vypadat mladě a atraktivně. A úprava vlasů nám v té snaze může značně pomoct, ale také nám podrazit nohy. Jaké jsou největší vlasové průšvihy, které nám rozhodně neprospějí?


Na začátku je potřeba říct, že mladý obličej zachrání všechno, i různé kadeřnické přešlapy. Ovšem po čtyřicítce už je namístě účes volit pečlivěji. Může nám totiž prospět, ale i značně uškodit. Čemu se tedy vyhnout, pokud si chceme zachovat stále mladistvý vzhled? Obecně platí, že všeho moc škodí, toho se můžeme pro začátek držet.

Příliš dlouhé vlasy

V příliš dlouhých vlasech splývajících podél obličeje už bohužel nebudeme vypadat jako víly, spíš vynikne tvář, která už má tendenci trochu vadnout. Vzhledem k tomu, že po čtyřicítce málokteré z nás narostou husté vlasy po zadek, spousta žen sáhne po umělém prodloužení. Ani to situaci nezachrání, vypadá to nepřirozeně a roky nám to spíš přidá. Jako ideální délku pro zralejší ženy kadeřníci doporučují po klíční kosti, která dodá patřičný objem a šmrnc.

Velmi krátké vlasy

Dobrý není ani druhý extrém, úplně krátké vlasy. V těch vyniknou všechny detaily obličeje, na které už nechceme příliš upozorňovat. Váčky pod očima, převislá víčka, první vrásky, povadlé rysy kolem úst. Vzdušný polodlouhý účes nám udělá rozhodně lepší službu.

Vzdušným polodlouhým účesem rozhodně nic nezkazíte. Vzdušným polodlouhým účesem rozhodně nic nezkazíte. Zdroj: Profimedia

Šedivé vlasy

V poslední době je znát trend přiznat šediny. A je fakt, že studený šedivý odstín (kterému ovšem také musíme věnovat péči) spoustě žen sluší a spolu s vhodným střihem může vypadat velmi elegantně. Nechodit stále ke kadeřníkovi na dobarvování odrostů je příjemné i pro naši peněženku. Ovšem je nutné vzít v úvahu, že tím přiznáme věk. Bohužel, je to tak, šedivé vlasy mohou slušet, ale žádnou ženu neomladí.

Kontrastní barvy

Příliš výrazné barvy kontrastující s pletí také nejsou pro ženy 40+ to pravé, protože zvýrazní nedokonalosti, které už v tom věku má v obličeji každá z nás. Pokud se chceme barvit z důvodu oživení odstínu nebo zakrytí šedin, je mnohem vhodnější zvolit barvu blízkou naší původní, bude působit lichotivěji.

Můžete si obarvit vlasy o několik odstínů. Můžete si obarvit vlasy o několik odstínů. Zdroj: Profimedia

Princeznovské lokny

Dlouhé nakulmované lokny unese možná účastnice maturitního plesu, i když i tam už jde o účes poněkud vyšlý z módy, ale u zralejší ženy lokny působí dvojnásob nepřirozeně. Dobrou službu nám udělají spíš vzdušné plážové vlny, které není těžké vytvořit ani v domácích podmínkách a smažou nám několik let.

Přežehlené vlasy

Příliš lichotivě ale nepůsobí ani vlasy vyžehlené úplně do rovna, které pak poněkud mrtvě visí kolem obličeje a dodávají mu unavený, povolený vzhled.

Helma

Žádoucí službu nám neudělá ani přílišný objem, ke kterému jsme si dopomohly mohutným tupírováním a lakováním, které vytvoří z vlasů neprostupnou pevnou helmu. S takovým monstrem na hlavě bohužel nebudeme vypadat jako mladá dívka s korunou hustých vlasů, ale spíš jako přísný přízrak učitelky či úřednice z dob dávno minulých.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky