Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Soutěž Eurobabička

Soutěž Eurobabička podporuje Nadaci pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná
Soutěž Eurobabička podporuje Nadaci pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná
Zdroj: www.eurobabicka.cz

Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná se v letošním roce spojila se soutěží Eurobabička, jejíž 5. ročník vyvrcholí finálovým večerem dne 5.2.2011 v Brně. Výtěžek ze soutěže bude poukázán na konto nadace a bude použit na výzkum léčby rakoviny.

Rakovina je závažné onemocnění, které v každém člověku vzbuzuje respekt. Na prevenci a pravidelné zdravotní prohlídky by neměli zapomínat také lidé v seniorském věku. Proto se Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná v letošním roce spojila se soutěží Eurobabička, aby společně upozornily na důležitost péče o zdraví v souvislosti s nádorovými onemocněními, a to nejen u občanů, jejichž věk překročil 50 let.

Eurobabička 2010

Soutěž Eurobabička má již několikaletou tradici, letos se koná její 5. ročník. Nyní se mohou všichni zájemci seznámit s veškerými podrobnostmi o konání soutěže na nových webových stránkách www.eurobabicka.cz. Ženy, které se budou chtít do soutěže Eurobabička zapojit, zde najdou rovněž přihlašovací formulář. Registrace je možná poštou, prostřednictvím internetu, nebo telefonicky, a to do 15. května 2010.

Z přihlášených žen vzejde celkem 120 babiček, jež postoupí do semifinále. V červnu pak na čtyřech místech v republice proběhnou semifinálová kola, ve kterých se budou vždy ze 30 soutěžících volit účastnice finálového večera: 3.6.2010 – Praha, 10.6.2010 – Plzeň, 17.6.2010 – Hradec Králové, 23.6.2010 – Olomouc, vždy od 15 do 18 hodin.

Pro dvanáct vybraných finalistek je připraven 3 denní pobyt v Praze (4.-6.11.2010) v hotelu Jalta na Václavském náměstí, kde se jim v rámci pobytu bude věnovat cvičitel poweryogy Václav Krejčík, ujme se jich vizážistka Mary Kay Renata Jirásková a míry na šaty do brněnského finále jim vezme česká módní návrhářka Jiřina Tauchmanová. Jak se s elegancí pohybovat na podiu poradí modelka Vlaďka Erbová. Večerní procházku Prahou zakončíme příjemnou večeří ve společnosti moderátora Honzy Musila.

Soutěž Eurobabička Soutěž Eurobabička Zdroj: www.eurobabicka.cz  

Finálový večer

Z celého pobytu si babičky odnesou nejen zážitky, ale také drobné dárky a možnost účastnit se natáčení připravovaného cvičebního DVD pro seniory ve spolupráci s Václavem Krejčíkem. Těchto dvanáct vítězek semifinále se pak utká o titul Eurobabička 2010 v průběhu slavnostního finálového večera, který se koná 5. února 2011 v Brně. Na finalistky zde čeká několik soutěžních disciplín. Například módní přehlídka, vložená disciplína, rozhovor.

Moderátorského mikrofonu se ujme Honza Musil, diváci se mohou těšit také na kulturní zážitek. Svou účastí a zpěvem soutěž podpoří jedna z tváří české popmusic. V porotě usednou: prezident soutěže pan Vladimír Tauchman, modelka Vlaďka Erbová, instruktor poweryogy Václav Krejčík, ředitelka nadace Renata Hilšer Grmolenská, módní návrhářka Jiřina Tauchmanová a zástupce generálního partnera.Kromě hlavní vítězné babičky, která získá titul Eurobabička 2010, budou vyhlášeny vítězky druhého a třetího místa, a také Eurobabička sympatie, Eurobabička nad 60.

Po ukončení slavnostního večera dojde k dražbě korunky vítězné babičky. Výnos z dražby stejně jako zisk ze vstupného a dary od partnerů bude poukázán na konto Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná a použit na nový projekt v laboratoři experimentální medicíny, který se týká terapie dětské akutní lymfatické leukémie.

Eurobabička 2010 Eurobabička 2010 Zdroj: www.eurobabicka.cz

Rakovina věc veřejná

Nadace Rakovina věc veřejná byla založena v Olomouci 1997. Nadace pomáhá financovat výzkum nových protinádorových léčiv a diagnostiku nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Vědecká činnost nadace probíhá v laboratoři experimentální medicíny. Činnost tohoto špičkového pracoviště podporují Akademie věd ČR a Univerzita Palackého v Olomouci. Společenské akce pro své partnery i širokou veřejnost pořádá nadace pravidelně již od roku 2001. Výtěžek z těchto benefičních projektů je věnován na nadační konto Rakovina věc veřejná.

Nemoc si nevybírá, ale vy si vybrat můžete. Podpořte výzkum léčby rakoviny. Děkujeme.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pihy a mateřská znaménka

Pihy a mateřská znaménka

Jarní sluníčko je fajn, a tak mnozí z nás hned vystavují tělo paprskům. Jenže společně se sluncem je tu i riziko, které často podceňujeme – zhoubná…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU