Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Skvělý účes bez kadeřníka: 4 rady

Zdroj: armod.pl, lenastyle.cz, redraven.cz, profimedia.cz

Čeká vás slavnostní příležitost, ale na návštěvu kadeřnictví nezbývá čas, anebo peníze. Co teď? Poradit si můžete i sama.

Když vás tlačí čas..

Zimní období je časem plesů a večírků. Jeden stíhá druhý a vy nemáte čas ani na návštěvu kadeřníka. Před oním večerem vás pak popadnou obavy, zda zvládnete ze svých vlasů vykouzlit nějaký slavnostní účes sama, bez profesionála. Určitě ano, stačí, když se naučíte pár triků a budete královnou večera i bez náročných účesů!

Rada č. 1

Lesklé znamená zdravé

Prameny vlasů, které se lesknou pod slavnostním osvětlením sálu, jsou okouzlující vždy. Vaše hříva bude působit zdravě, když oživíte barvu vlasů tónovací pěnou. Dodá jim totiž nejen krásný vzhled, ale zároveň jim přidá i na lesku. Ten vynikne nejlépe na zvlněných vlasech. Pokud nemáte kudrlinky od přírody, můžete si snadno pomoct kulmou. Prameny natáčejte stejným směrem a nezačínejte s kroucením přímo u hlavy. Lesk vlasů zase zvýrazní i sprej se třpytkami, který se do účesů přidává právě pro slavnostní příležitosti.

Lak na vlasy s leskem, Londa

Pro konečnou úpravu svého slavnostního účesu můžete vyzkoušet Lak na vlasy s leskem. Jedná se o profesionální sprej, který vlasům dodá záři a třpyt. Navíc se lehce vyčesává a nezanechává zbytky.

Cena: 172 Kč (300 ml)

Rada č. 2

Rovné vlasy? Natočit!

Máte-li rovné vlasy, příjemnou změnou na jakoukoliv večerní akci může být jejich zvlnění. Zaměřte se především na prameny kolem obličeje, které jsou nejvíce na očích. Nejprve vlasy natočte přes prsty, a poté nastříkejte tužícím sprejem nebo aplikujte pěnové tužidlo. Nyní můžete se směle pustit do natáčení vlasů na velké natáčky. Jednu umístěte také nad čelo, aby se zvedly prameny na temeni hlavy. Buďte opatrná – důležité je, aby byly všechny prameny natočeny stejným směrem. Nakonec zafixujte lakem na vlasy.

Krém na tvarování vln, Schwarzkopf

Pokud máte alespoň lehce vlnité vlasy, můžete vyzkoušet dvoufázový krém na tvarování vln. Je ideální na zvýraznění loken a přináší silnou fixaci. Doporučuje se nanést na vlhké vlasy, které pak vysušíte pomocí difuzéru.

Cena: 219 Kč

Rada č. 3

Nezapomínejte na příčesky

Mají vaše vlasy malý objem? Za předpokladu, že si vyberete ten správný, jsou příčesky ideální pro krátkodobé zvětšení objemu vlasů, například na plesy. Příčesek by ale měl být kvalitní a především co nejbližší vašemu odstínu vlasů. Umyté vlasy jemně přelakujte, za ušima zvedněte do culíku a k němu připevněte sponkami příčesek. Poté vlasy sjednoťte a dotvarujte, aby byl výsledek přirozený.

Příčesek Tricky

Trápí vás, že jste nikdy neměla dlouhé vlasy a tajně závidíte Nastěnce z Mrazíka její krásný cop? Takový můžete mít i vy! Stačí si pořídit příčesek Tricky a dlouhé vlasy jsou vaše.

Cena: 1990 Kč

Rada č. 4

V drdolu nemusíte vždy působit upjatě

Přestože klasickým drdolům pro letošní sezónu na krátký čas odzvonilo, přirozený falešný drdol nepůsobí nijak upjatě. Pro drdůlek je třeba vlasy nejdříve lehce natupírovat od hlavy – zaměřte se především na temeno hlavy. Poté chyťte dva silnější prameny vlasů za ušima a ještě dva zezadu, navzájem je přes sebe přeložte a sepněte sponkami. Konečky nechejte volné, zlehka je dotvarujte lakem na vlasy, nebo je natočte kulmou. Na jednu stranu pak umístěte vybranou vlasovou ozdobu a celý účes přelakujte.

Ozdoba do vlasů, Claddagh

Drdol můžete ozdobit například pomocí zajímavého hřebínku se srdcem a královskou korunkou. Rázem tak budete vypadat jak princezna. Jen pozor, pokud máte příliš jemné vlasy. Těžší ozdobu by totiž nemusely udržet.

Cena: 550 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky