Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sezení v pytli, to je pohodlíčko

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Dejte dárek svým zádům. Pořiďte si sezení, které se vám přizpůsobí: Sedací pytel.

A do pytle...

Tento úžasný vynález, stejně jako spousty dalších originálních nápadů, je velice jednoduchý. Jedná se o jakýsi vícevrstvý vak plněný silikonovými nebo polystyrénovými kuličkami. Díky nim se sedátko okamžitě zformuje podle představ a váhy majitele, lze v něm zaujmout jakoukoliv polohu.

Na zem nespadnete

Konstrukce je ovšem vymyšlena tak, aby nebylo možné nedopatřením dosednout nebo snad narazit na zem, i když máme nějaké to kilo navíc. Náplň lze velice jednoduše vyjímat nebo naopak dosypávat, takže každý má možnost si komfort sezení přesně dle sebe přizpůsobit. Jako materiál se používají různé, na dotyk velice příjemné, syntetické tkaniny. Čištění je velmi snadné, dostatečně poslouží mýdlová voda.

Modelů celý pytel

K dostání je opravdu obrovské množství těchto sedátek. Od obyčejných pytlů na válení přes tvarované sedačky až po velice střízlivě vypadající posezení do kanceláře. Na své si přijdou i děti, sedací vaky se vyrábějí s potisky tučňáků, medvědů a dalších zvířátek. Výrobci dokonce mysleli i na domácí mazlíčky a vyrábějí speciální »psí poležení« z velice odolného materiálu, který i ten nejdivočejší pejsek jen těžko rozcupuje.

Kam s nimi

Díky váze, která se pohybuje kolem 7 kilogramů, lze tato křesla snadno přepravovat po celém bytě, problémem není ani složit tento »nábytek« do skříně či pod pohovku. Uplatnění najde v dětském pokoji, kde (narozdíl od židle) nebude představovat nebezpečí v podobě ostrých hran. Naprosto ideální je také do obýváku na posezení u televize, ani po delší době z něj nebolí záda.

A co taková věc stojí?

Za nejjednodušší sedací vaky zaplatíte asi 700 korun, za náročnější provedení ve tvaru křesla si již budete muset připlatit, vyjde na necelé tři tisíce.

Kde nakupovat?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky