Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

S rybami proti desítkám nemocí

Zdroj: Archív výrobců, Profimedia.cz

Ve většině domácností se objeví ryba na stole jen o Vánocích. Během roku se servírují maximálně rybí prsty nebo rybí salát v majonéze. Víte ale, že konzumací ryb můžete bojovat proti desítkám nemocí?

Rybami proti infarktu

Ryby do tradičního českého jídelníčku příliš nepatří. Češi většinou dávají přednost vepřovému a hovězímu masu. Mladší generace zase upřednostňuje drůbež. V poslední době ale konečně začínáme ryby jíst častěji. A je to potřeba – jsou totiž velmi zdravé: obsahují především jód, který je nezbytný pro funkci štítné žlázy a podporuje růst. Rybí maso dále obsahuje vápník, fosfor a vitamíny, především B12 a D, který je nezbytný pro růst kostí. Důležitý je také selen, který zpomaluje stárnutí organismu. Pravidelná konzumace rybího masa přispívá ke snižování vysokého krevního tlaku a snižuje tak riziko infarktu. Kromě toho rybí tuk vhodnou také svědčí mozku a nervům.

Tip Kafe.cz

HEMA Rybí tuk

Pokud se ryby nedonutíte konzumovat častěji, pořiďte si alespoň některý z doplňků stravy s obsahem rybího tuku. Příznivě působí nejen proti srdečním chorobám, ale i při kožních problémech či při zvýšené lomivosti vlasů a nehtů.

Cena: 98 Kč

Rybí tuk na nechutenství

Rybí tuk je zdravý, protože obsahuje nenasycené mastné kyseliny z řady omega-3. V minulosti se používal jako lék proti nechutenství. Možná si některé z vás ještě pamatují na tu odpornou lžíci s rybím tukem ve vaší puse, když jste byla ještě dítě. Dnes už jej naštěstí nemusíte polykat na lžíci, ale můžete spolknout třeba tabletky.

Tip Kafe.cz

Haliborange Omega-3

Na nepříjemnou pachuť rybího tuku už děti mohou zapomenout. Na trhu jsou totiž sirupy s příchutěmi! Například Haliborange Omega-3 je multivitamínový sirup pro děti s vysokým obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Je určený dětem od 3 let, pomáhá udržovat koncentraci a přispívá ke zdravému rozvoji mozku. V 10 ml sirupu najdete 1400 g rybího oleje a 600 mg omega-3 kyselin.

Cena: 193 Kč

Na pleť i pro těhulky

Víte, že pravidelnou konzumací ryb můžete účinně bojovat proti vráskám? Ryby totiž obsahují mastné kyseliny, které vyhlazují pleť. A na ryby by neměly zapomínat hlavně těhulky. Je totiž prokázáno, že konzumace rybího masa podporuje růst plodu! Takže budete-li víc jíst ryby, vaše miminko bude mít větší porodní váhu. Navíc budete-li mít díky konzumaci ryb dostatek jódu zejména v prvních třech měsících těhotenství, snižujete tak riziko, že se vám narodí hyperaktivní dítě. Ale pozor, nadměrná konzumace ryb také není v těhotenství ideální. Stačí maximálně dvakrát týdně.

Tip Kafe.cz

Rybilka pro nejmenší

Rybí tuk, jehož hlavní složkou je vitamin D, podporuje regeneraci horních vrstev pokožky. I proto je ideální součástí krému Rybilka, který je určený pro všechny novorozence a kojence, jejichž pokožku chrání před opruzeninami a podrážděním. Kůži navíc promašťuje a zvláčňuje.

Cena: 51 Kč

Ryby podporují hubnutí

Stanou-li se ryby běžnou součástí vašeho jídelníčku, uvidíte, jak se budete cítit dobře. Ryby jsou totiž ideálním zdrojem bílkovin. Jsou lehce stravitelné a podporují hubnutí. Pokud se cítíte unavení nebo máte problémy s vaší váhou, zamyslete se nad svým jídelníčkem a pokuste se jej obohatit o pokrmy z ryb. Ryby a rybí výrobky by se měly konzumovat minimálně 2x týdně!

Jak často máte ryby v jídelníčku vy?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pomoc, nestíhám!

Že tenhle nemilý pocit zažíváte dnes a denně, chvilku po probuzení, kdy si dopřejete jen 5 minut spánku navíc? A znovu si uvědomíte ten šílený běh…

Akční letáky