Rychlé tipy, jak poznat prošlá nebo zkažená vejce, se hodí nejen na Velikonoce

Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Dlouhá desetiletí démonizovaná vejce si konečně vydobyla místo ve zdravém jídelníčku. Jak je to s jejich nákupem do zásoby a jak poznat, zda jsou opravdu čerstvá?

Mýty opředená vejce

Vejce jsou nejčastěji spojována s vysokou hladinou cholesterolu. Pravda je ale o pořádný kus jinde. Na "hodný" cholesterol nemají vliv a LDL dokonce snižují. Navíc jsou těžko nahraditelným zdrojem bílkovin a obsahují vitamíny A, C, D, E a K a minerály jako vápník, sodík, draslík, hořčík a železo. V jídelníčku se dají upravit na tisíc způsobů a téměř nikdy se neomrzí.

Jednoduchý trik

Do vysoké nádoby nalijte dostatek vody, vejce do ní opatrně ponořte a sledujte, jak se zachová. Zůstane-li polehávat na dně, je čerstvé a nemusíte mít obavy použít ho k výrobě domácí majonézy nebo tataráku. Plave-li volně v prostoru, už je zřejmě nějaký pátek na světě, ale zdravotní rizika vám nehrozí.  Taková vejce jsou ideální na vaření nebo pečení, kdy projdou důkladnou tepelnou úpravou. Vajíčka plující na hladině jsou s největší pravděpodobností zkažená. Za vším stojí vzduchová bublina uvnitř vejce, která se s přibývajícím věkem zvětšuje a ve vodě ho tak nadnáší.

I po rozklepnutí se dá stáří vejce ověřit. Bílek, který pevně neobjímá žlutý střed, ale roztéká se do stran a ven ze skořápky, už není v nejlepší kondici, ale pokud nezavání nebo nemá neobvyklou barvu, do těst se bude hodit.

Etiketa není pro zábavu

Dokud neproběhne ve zprávách varovná informace o vejcích a jejich pochybném původu, málokdo čte etikety na proložkách. Právě tam se ale dozvíte všechno podstatné:

  • Velikost - S,  M, L, XL (53 - 73 gramů)
  • Jakostní třída - Extra A (maximální stáří 7 dnů), A, B
  • Způsob chovu - 0 (ekologický chov), 1 (volný výběh), 2 (haly), 3 (klece)
  • Původ vajec - označení země, někdy je třeba rozlišovat zemi snůšky a zemi balení

Kam s nimi?

Vejce je nejlepší skladovat v chladu, ve sklepě nebo přímo v lednici. Právě tam se ale výrobci dopouští ohromné chyby, když plastové stojánky umísťují do dveří. Vejce jsou velmi citlivá na náhlé změny teplot a při častém otevírání dveří jim pravidelný závan teplejšího vzduchu nemusí svědčit. Použijte speciální stojánek na vajíčka a postavte je špičkou dolů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky